ANKARA HABERLERİ

Destek yaşamını değiştirdi

Ahmet Sertan USUL/AA
05.09.2017 - 15:39Son Güncelleme :

Çocukluğundan beri ilgi duyduğu terziliğe evde hobi olarak başlayan 2 çocuk annesi Ferda Şahin, KOSGEB’in girişimci kadınlara sağladığı geri ödemesiz krediyle Keçiören'de atölye kurdu.

Ahmet Sertan USUL/AA

Çocukluğundan beri ilgi duyduğu terziliğe evde hobi olarak başlayan 2 çocuk annesi Ferda Şahin, KOSGEB’in girişimci kadınlara sağladığı geri ödemesiz krediyle Keçiören'de atölye kurdu. Annesinin usta bir terzi olduğunu anlatan Şahin, çocukken ilk kıyafetlerini annesinin işlerinden artan kumaşlarla diktiğini aktardı. Şahin, "Altı, yedi yaşımda bebeklerim için kıyafetler dikmeye çalışırdım. Yıllar boyunca da iyi bir dikiş ustası olmayı hayal ettim" dedi. Evlendikten sonra çocukluk hayalinin peşinden yeniden koşmaya devam ettiğini belirten Şahin, becerisini geliştirmek için dikiş kurslarına gittiğini belirtti. Şahin, "Başta herhangi bir gelir düşüncem yoktu. Kendime ve aileme bir şeyler dikiyordum. Daha sonra akrabalarıma, komşularıma dikiş yaparak ev bütçesine ek gelir sağlamaya başladım" dedi.

ÖNCE BİRİKİM YAPTIM

İş yeri açmaya karar verdikten sonra 5 yıl boyunca yakın çevresine dikiş dikerek hem hayalleri için birikim yaptığını hem de profesyonellik kazandığını anlatan Şahin, "O yıllarda evde bir şeyler dikerek tecrübem arttı. Daha profesyonel işler yapmaya ve maddi kazanç elde etmeye başladım. Tecrübem ve maddi birikimim yeterli seviyeye ulaştığında da iş yerimi açmanın vaktinin geldiğini düşündüm. KOSGEB'in girişimci kadınlara geri ödemesiz krediler verdiğini öğrendim. Eğitimlere katıldım. Daha sonra da iş yeri açma sürecine başladım" dedi. Şahin, bütün kadınların iş hayatında başarılı olabileceğini belirterek, şunları kaydetti:

ÜRETİYOR OLMAK ÇOK GÜZEL

"Birden, hiç bir hazırlık yapmadan, anlık heyecanla işe dalmak yanlış bir şey. Yapılacak işin tecrübesini ve birikimini mutlaka sağlamak lazım. Bir de altından kalkamayacağımız borçlarla bir işe girersek belki hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Başarı için düşünerek, adım adım ilerlemek gerekiyor. Bütün kadınların iş hayatında başarılı olabileceğine inanıyorum. Kadınların başarısı, ailelerini, eşlerini, çocuklarını da mutlu edecektir. Sadece maddi anlamda değil. Bir şey üretiyor olmak, her gün yeni insanlar tanımak, insanlarla diyalog içinde olmak çok güzel bir şey."

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Destek yaşamını değiştirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2017 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Destek yaşamını değiştirdi haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  04:22
 • Guneş
  05:54
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  19:40
 • Yatsı
  21:06
Sayfa Başı