MANİSA HABERLERİ

Destek Üreticilere Ulaştı

IHA
14.08.2015 - 14:19Son Güncelleme :

MANİSA İLİ KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİ BİRLİK BAŞKANI VETERİNER HEKİM DOĞAN ENSİVRİ, MANİSA VE İLÇELERİNDEKİ BESİCİLİK İLE UĞRAŞAN ÜRETİCİLERE 1. DÖNEM BESİLİK ERKEK SIĞIR DESTEKLEMELERİNİN 13 AĞUSTOS TARİHİ İTİBARİYLE ZİRAAT BANKASI HESAPLARINA GEÇTİĞİNİ MÜJDELEDİ.

IHA

Manisa İli Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Veteriner Hekim Doğan Ensivri, Manisa ve ilçelerindeki besicilik ile uğraşan üreticilere 1. Dönem Besilik Erkek Sığır Desteklemelerinin 13 Ağustos tarihi itibariyle Ziraat Bankası hesaplarına geçtiğini müjdeledi.
İl genelinde besicilik ile uğraşan üreticilere destekleme ödemesinin yapıldığını belirten Ensivri, "2015 yılı 1. Dönem Besilik Erkek Sığır Desteklemesi hak edişleri 10 Ağustos tarihinde üretici il üst örgütlerinin hesabına aktarıldı. Üretici il üst örgütleri 7 iş günü içerisinde yasal kesintileri yaptıktan sonra net destekleme tutarları yetiştiricilerin şahsi hesaplarına aktarılmak durumundadır. Manisa İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği olarak desteklemeleri 3. iş gününde üreticilerin hesaplarına aktardık." dedi.
Manisa İli Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Veteriner Hekim Doğan Ensivri, “2015 yılı 1. dönem 01 Ocak - 14 Temmuz ayları için toplamda bin 214 üreticiye, 7 bin 533 baş besilik erkek sığır için destekleme ödemesi yapıldığını ifade etti. Ensivri, "Dönem içerisinde en fazla 5 baş kesim yaptıran 739 örgütsüz üretici bin 327 baş besilik erkek sığırı için 198 bin 600,00 TL, 6 baş ve daha fazla kesim yaptıran 475 üretici ise 6 bin 206 baş besilik erkek sığırı için 931 bin 600,00 TL, hayvan başına 150 TL hak ederek desteklemelerden faydalandı." dedi.
KESİM EVRAKLARI EKSİKSİZ OLMALI
Yetiştiricilerin desteklemelerden yararlanabilmeleri için dikkat etmeleri gereken noktalara da değinen Ensivri şunları söyledi:
"Üreticilerimizin, müstahsil makbuzu veya faturalarını eksiksiz ve doğru olarak düzenletmeleri ve Manisa ili Kırmızı Et Üreticileri Birliği’ne zamanında, başvuru dilekçesi ile birlikte teslim etmeleri gerekir. İşletme sahibinin vefatı halinde işletmenin varislerden biri tarafından devralınması ve vefat eden yetiştirici adına ölüm tarihinden sonra belge düzenletmemeleri gerekir. Üreticilerimizin, 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren kesimi yapılan besilik erkek sığırların en az 12 ayı tamamlamış olmaları gerektiğinden ve kesimden önceki en az 90 gün süresince işletmede bulunma zorunluluğu nedeni ile işletmelerindeki hayvan alımı, satımı, doğumu, kesimi ve ölümü gibi hayvan hareketlerini ve durum değişikliklerini 7 gün içerisinde işletmelerinin bulunduğu İlçe Tarım Müdürlüklerine bildirmeleri gerekmektedir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Destek Üreticilere Ulaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Destek Üreticilere Ulaştı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı