Gündem Haberleri

  Destek sözümüz olmadı

  ANKARA
  18.07.2015 - 01:50 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ziyaretinde görüşlerini eksiksiz söylediklerini anımsatarak, kurulabilecek herhangi bir hükümete destek verileceğine ilişkin bir sözleri olmadığını belirtti.

  Bahçeli, bayram namazını Gazi Merkez Camisi’nde kıldıktan sonra eski MHP Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş’in Beştepe’deki mezarını ziyaret etti. Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, bütün olasılıklar denendikten sonra AK Parti’nin kuracağı bir azınlık hükümetine destek verecekleri iddiaları anımsatılınca, şunları söyledi:
  “Basınımızda özellikle araştırmacı-yazar olarak televizyonlarda çok sık gördüğümüz insanlar, partilerin temel görüşlerinin dışında kendi arzuları ve beklentileri doğrultusunda yorumlar yapmaktadırlar. Bunların büyük bir çoğunluğu doğru değildir. Ama bir düşüncenin ortaya konulması, bir temennide bulunulması da yol gösterici bir görev yapmaktadır.

  EKSİKSİZ SÖYLEDİK

  Bütün bunları dikkate aldığımız vakit, Sayın Başbakan, Milliyetçi Hareket Partisi’ni de ziyaret etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, daha önce kamuoyuyla paylaşmış olduğu düşüncelerinin bütününü, hiçbir kelime atlatmaksızın, eksik söylemeksizin Sayın Başbakan’a da intikal ettirmiştir.
  AKP, CHP ve HDP’nin, Çözüm Süreci konusunda düşünce birliği içerisindedir. Bu üç siyasi parti bir araya gelerek 63’üncü hükümeti kurabilir. Bunları denemelerinde yarar vardır demişizdir. Bu görüşlerimiz hâlâ devam etmektedir. Tabii üç siyasi partinin koalisyon oluşturması halinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin konumu anamuhalefet olacaktır. Demokraside iktidar da vardır muhalefet de vardır. Bunun dışında görüşmelerde, ‘Kurulabilecek herhangi bir hükümete destek verilecek’ gibi bir sözümüz olmamıştır. Görüşmelerden sonra bizler ile tekrar görüşme ihtiyacı hissederlerse görüşmeyi uygun bulabileceğimizi de ifade etmişizdir. Aynı şekildeki düşüncelerimizi bu süreçte de tekrarlama imkânı bir kez daha bulmuş olacağız.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı