Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Destek gelmezse seçime gidecek

Basketbola şirket kurulması, yatırım ortaklığı ve marka çalışması için genel kuruldan onay bekleyen G.Saray Başkanı, bunların ele alınacağı Divan Kurulu toplantısında, nabız yoklayacak. Üyelerden ciddi baskı ve seçim talebi gelmesi halinde Aysal’ın seçimli erken genel kurul isteyeceği öğrenildi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.SARAY Kulübü’nde bugün Türk Telekom Arena Stadı’nda gerçekleşecek olan Olağanüstü Divan Kurulu toplantısı, başkan Ünal Aysal’ın yol haritasını da tayin edecek.
Geçtiğimiz hafta G.Saray Adası’nda yapılan toplantıda; kadın ve erkek basketbol şubesi için bir A.Ş. kurulması, gayrimenkul yatırım ortaklığının oluşturulması, Galatasaray markasının yurtdışında daha fazla gelir oluşturması için marka çalışması yapmak adına Genel Kurul üyelerinde yetki isteyeceğini belirten başkan Ünal Aysal, toplantıya büyük önem veriyor.

Ajandaya erken seçim girebilir

YETKİ konusunun tartışılacağı toplantının nabzı, tansiyonuna göre başkan Aysal, ajandasına erken seçim maddesini dahil edebilir.
Genel Kurul üyelerinden 3 konu için yetki isteyecek olan Ünal Aysal, bugün Divan Kurulu üyelerinin görüşleri doğrultusunda sürpriz bir karara imza atabilir. Aysal, oluşacak tabloya göre ‘güven oylaması’ adına erken seçime gidebilir.
Divan Kurulu’nda üyelerin düşüncelerine göre karar verecek olan Ünal Aysal, 17.00’de başlayacak olan toplantıda ciddi bir baskı, ve seçim talebi olduğunu hissetmesi halinde güven tazelemek adına harekete geçecek.

YÖNETİMDE DE TARTIŞMAYA AÇACAK

BU takdirde Aysal’ın, hiç vakit kaybetmeden G.Saray Yönetim Kurulu’nun yapacağı ilk toplantıda ‘erken seçime gidelim’ maddesini dahil etmeyi düşündüğü öğrenildi.
Başkan, yöneticilerine de bu takdirde ‘güven oylaması yapıp, kongreye gidelim’ diyerek bu konuyu yönetimde tartışmaya açacak. görev süresi 2016’da bitecek olan Ünal Aysal’ın toplantının akışına göre; ajandasına erken seçim maddesi girebilir.

Başkan hangi konularda yetki isteyecek ?

Kadın ve erkek basketbol şubeleri için bir A.Ş. kurulması.
Bir Gayrimenkul yatırım ortaklığının oluşturulması.
G.Saray markasının yurtdışında daha fazla gelir oluşturması için marka çalışması.

iKNA EDERSE iSTEDiĞi OLUR

Küsmesin yeter

AYSAL’ın bu yetkiyi alması lazım. Genel Kurul’da bu yetkiyi alamazsa da küsmemeli. Genel Kurul’u ikna etmek gerekli. Aysal, ikna ve tatmin edecek verileri ortaya koyarsa, ben kabul edilmemesi adına bir neden görmüyorum.

Faruk SÜREN

YETKiYi ALIR

BAŞKANIN getirdiği bu 3 projenin altı doluysa ve gerekli bilgilendirme detaylı şekilde anlatılırsa, ben bir sorun yaşanacağını zannetmiyorum. Başkan Aysal bu yetkiyi alır. Ancak dediğim gibi üyelerin o toplantıda ikna edilmesi lazım.

Ali HAŞHAŞ

YAŞANANLAR ORTADA

9 TEMMUZ 2011’de Galatasaray Genel Kurulu’nun olağanüstü yetkiler verdiği Ünal Aysal’a geçirilen 3.5 senede yaşananlardan sonra bu kez genel kurulun benzer bir yetkiyi vereceğini zannetmiyorum. Yaşanacakları göreceğiz.

Hayri KOZAK

TEPKİ ÇEKTİ AMA

ÜNAL Aysal 3 yıllık görev süresi boyunca Genel Kurul’dan istediği sonuçları bugüne kadar aldı. Sorun yaşamadı. Ancak bu 3 konuda yetki istemesi Divan Kurulu’nda tepki konusu oldu. Şu anki aşamada bu konuda hiçbir şey söylenemez.

Türker ARSLAN


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler