Ege Haberleri

EGE

  Destek geldi gerginlik bitti

  Utku BOLULU
  29 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 28 Mayıs 2010 - 22:13

  CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve İzmir’deki destekçileri tarafından görevden alınması istenen CHP İzmir İl Başkanı Ekrem Bulgun, baskıya dayanamadı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradı.

  Bulgun, Kılıçdaroğlu’nun “Görevden alma yok. Bunlara kulak asmayın” sözleriyle rahatladı. CHP kurultayı öncesi hazırlanan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek bildirisine imza atmayan dört il başkanından biri olan CHP İzmir İl Başkanı Ekrem Bulgun’a yönelik görevden alma operasyonu kurultay sonrası CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve onun İzmir’deki destekçileri tarafından başlatıldı.  Parti kulislerinde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla, delegelerin noter onaylı imzalarıyla ya da il yönetiminin yarıdan bir fazlasının istifasıyla gündeme gelen görevden alma senaryoları bazı yayın organlarında “İl Başkanı Ekrem Bulgun kalsın mı gitsin mi” şeklinde anketlere dönüştü.

  BAYKAL’LA KUCAKLAŞTI

  CHP İzmir İl Başkanı Ekrem Bulgun, kurultaydan bir gün önce CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ı Angora Sitesi’ndeki evinde ziyaret ettiğini söyledi. Bulgun, eşi Özden Bulgun, İl Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Altındağ, Bayraklı İlçe Yönetim kurulu Üyesi Kemal Altındağ ile birlikte gittiği evde Baykal’la kucaklaştı. Aslı Baykal’ın ikram ettiği çayı içip çikolata yiyen Bulgun, “Deniz Baykal boynuma sarıldı. Bildiriye imza atmadığımı gazetelerden okumuş. Ben de anlattım. Bana evde oturmayacağını, partisi için çalışacağını, milletvekili olarak üzerine düşen her görevi yapacağını söyledi. Ardından kendi cep telefonumla hatıra kalması için fotoğraf çektirdik” dedi.

  Genel Başkanı ziyaret

  Bu baskı üzerine Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayan Bulgun, yaşadığı sıkıntıları aktardı. Bulgun, liderinin kendisine “Başkan bunlara kulak asma. Biz kimseyi görevden almak için gelmedik. Size güveniyorum, görevinizin başında kalın ve çalışın” dedi. Kılıçdaroğlu’nun bu sözleriyle rahatlayan Bulgun, önümüzdeki hafta 23 kişilik il yönetimiyle kendisini makamında ziyaret etmek istediğini belirtti.

  CHP İLK İTHAL ETTEN VURACAK

  Kılıçdaroğlu’nun destek mesajıyla yüzü gülen  Bulgun, 12 Haziran’da Ödemiş’te ithal ete karşı hayvancılık mitingi yapmak için kolları sıvadı. Bulgun, “Çiftçimiz ithal et nedeniyle büyük zarar etti. Ödemiş’te bu sorunların dile getirileceği 100 bin üreticinin katılımıyla hayvancılık mitingi yapacağız” dedi. Bulgun, referandum için de Bakırçay, Menderes ve Yarımada’da mitingler düzenleyerek halkı bilgilendireceklerini ifade etti.

  Kocaoğlu: Bulgun istifa etmemeli

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Ekrem Bulgun’un istifa etmemesi, görevine devam etmesinin doğru olacağını söyledi. Kocaoğlu, CHP’de Kurultay sürecinde İl Başkanları toplantısında ortak metne imza atmaması nedeniyle Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm başta olmak üzere bazı partililer tarafından Bulgun’un istifasının istenmesiyle ilgili görüşlerini açıkladı.
  Göreve devam
  Kişisel fikrinin Bulgun’un istifa etmemesi yönünde olduğunu belirten Kocaoğlu, “Sıtkı Kürüm’ün de kişisel fikri istifa etmesi olabilir. Düşüncesine saygı duyuyorum. Ama benim görüşüm İl Başkanı Bulgun’un istifa etmemesi ve görevine devam etmesi noktasındadır” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı