Gündem Haberleri

  Destek eylemi

  Fırat ALKAÇ / İSTANBUL
  19.01.2015 - 02:15 | Son Güncelleme:

  Fransa’da saldırıya uğrayan Charlie Hebdo dergisinin bir bölümünü yayınladığı için tehditler alan Cumhuriyet gazetesine İstanbul Mimarlar Odası’ndan destek geldi.

  İstiklal Caddesi’nde gazete dağıtan mimarlar, “Baskılardan korkmuyoruz, Cumhuriyet’e destek oluyoruz” diye slogan attı. Aralarında Mimarlar Odası İstanbul ÇED Danışma Kurulu Sekreteri Mücella Yapıcı ve avukat Can Atalay’ın da bulunduğu grup, yanlarında getirdikleri Cumhuriyet gazetelerini havaya kaldırarak Taksim Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş esnasında, “Amasız, fakatsız, korkmadan, yılmadan kendimizi ifade etmek için, çocuklarımızın geleceğini korku üzerine inşa etmemek için bugün Cumhuriyet satıyoruz” diye bağıran grup çevredekilere gazete verdi. Caddedeki birçok kişi de alkışlarla grubu destekledi. Fransız Konsolosluğu önünden tekrar geri dönen grup, yaklaşık 15 dakika gazete dağıttıktan sonra eyleme son verdi.

  ABLUKAYA DEVAM

  Karikatürlerin yayımlanmasının ardından protesto edilen Cumhuriyet gazetesi binası önündeki polis önlemleri ise devam ediyor. Polis ekipleri gazete binasına giden sokakları barikatlarla kapattı. TOMA araçları ise sokak girişlerinde hazır bekletiliyor. Gazete çalışanları da kimlik göstererek barikatları geçip gazete binasına girebiliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı