Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Deryan Tepe’ye düştü: 5 şehit

  DHA
  23.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin sınır kesimindeki Dağlıca Taburu’ndan kalkan Sikorsky tipi askeri helikopter iniş sırasında teknik arıza nedeniyle düştü.Kazada 5 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı.

  DAĞLICA'DA ASKERİ HELİKOPTER DÜŞTÜ / FOTOGALERİ 

  ANKARA'DA ŞEHİT ACISI
  Astsubay Mümtaz Çağlar

  ŞEHİT ALİ EVİN TEK ÇOCUĞUYDU / WEB TV

  TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİNDEN ŞEHİT TEĞMENLİĞE / WEB TV

  Yaralı askerler ilk müdahalenin ardından Hakkâri Asker Hastanesi’ne getirilerek tedaviye alındı. Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle: “22 Temmuz 2012 Pazar günü saat 16.55 sıralarında, 4 helikopter mürettebatı ve 11 kişilik emniyet timi ile birlikte Yüksekova’dan kalkan Jandarma Genel Komutanlığı’na ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopterimiz; Dağlıca 12 km kuzeydoğusundaki Deryan Tepe’ye inişe geçtiği esnada, ilk belirlemelere göre güç kaybına bağlı olarak kaza kırıma uğramıştır. Kaza sonucunda; 5 personelimiz şehit olmuş, 7 personelimiz yaralanmıştır. Şehit ve yaralılarımız Hakkâri ve Yüksekova’ya tahliye edilmişlerdir. Kaza ile ilgili idari ve adli soruşturmaya başlanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”       

  TEDAVİ GÖREN ASKER ŞEHİT OLDU 

  ŞEHİTLERİN BABA OCAĞINDA YAS / WEB TV
                    

  EVLİ VE BİR ÇOCUK BABASIYDI
  Uzman Çavuş Muharrem Saygun

    
  YARALI ASKERLER HASTANEYE BÖYLE GETİRİLDİ / WEB TV

  ŞEHİT ASKERLERİN KİMLİKLERİ

  Şehit düşen askerlerin kimlikleri belli oldu.  Uzman Çavuş Muharrem Saygun (23) (Amasya), Piyade Uzman Çavuş Regaip Şahin'in (25) (Sakarya), Astsubay Mümtaz Çağlar (Ankara), Piyade Uzman Çavuş Muhammed  Şahin. (Manisa)

  DÜĞÜNÜNÜ YAPACAKTIK
  Uzman çavuş Regaip Şahin

  MANİSA ŞEHİDİNE AĞLIYOR
  Uzman Çavuş Muhammed Şahin

  EVİN TEK ÇOCUĞUYDU
  Er Ali Bozkurt'

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı