Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derya yarı finalde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şampiyonadaki iddialı tek sporcumuz Derya Büyükuncu, erkekler 50 metre sırtüstünde yarı finale kalırken, dün yarışan diğer 4 sporcumuz ilk turda elendi.

İstanpool'99'da dün havuzda yarışan 5 sporcumuzdan sadece Derya Büyükuncu yarı finale kalmayı başarırken, diğerleri elendi. Erkekler 50 metre sırtüstünde 2. seride yarışan Büyükuncu, 26.75 saniyelik derecesi ile 5., 28 sporcu arasında da 12. sırada yer aldı. Orel Oral ise 27.17 ile 3. seride sonuncu ve genel sıralamada 23. oldu.

Erkekler 200 metre kelebek seçmesinde Onur Tarlabaşı, 2:09.65 ile serisinde ve 28 sporcu arasında sonuncu sırada yer aldı. 200 metre kurbağalama seçmesinde aynı seride yüzen sporcularımızdan Hakan Kiper 2:22.48'le ikinci, Suha Akman da 2:23.52 ile 3. ve sonuncu oldu. Ancak sporcularımız 26 yarışmacı arasında 23 ve 24. sırayı alıp elendi.

Derya’nın tepkisi

İSTANPOOL'99'da yarı final yüzen tek sporcumuz Derya Büyükuncu kendisi hakkında başarılı olamadığı yönünde yapılan eleştirilere yanıt verdi. ‘‘Sakat sakat yüzüyorum ve Türkiye rekoru kırıyorum. Önemli bir şampiyona olmasaydı, katılmazdım’’ diyen Büyükuncu, yüzme federasyonumuzu da ‘‘Federasyon bütün sene aramaz, yalnızca yarıştan 2 hafta önce arar. ‘Tek umudumuz sensin' derler. O zaman niye yeterince imkan verip, ilgi göstermiyorlar’’ diyerek eleştirdi.

İstanpool'99'da özel yarış

ENİ 1999 Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda, Avrupa Yüzme Birliği (LEN), medya mensupları, İstanpool'99 Organizasyon Komitesi, LEN üyeleri ve sponsorlar için özel bir 4X50 metre serbest takım yarışması yapıyor. Takımların 4 kişiyle katılacağı yarış bugün saat 12.00'de Ataköy Olimpik Yüzme Havuzu'nda yapılacak.

Gençler tribünde

24. Avrupa Yüzme Şampiyonası izleyenler arasında dün Ataköy Olimpik Havuzu'na gruplar halinde gelen Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Çarşamba Eğitim Parkı ile Bakırköy Spor Vakfı Yaz Spor Okulları öğrencileri de vardı. Yaklaşık 300 kadar öğrenci seçmeleri keyifle izledi.
Bunları da Beğenebilirsiniz