« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derya Büyükuncu'dan hazin veda

Survivor ve Yok Böyle Dans yarışmalarının yıldızı Derya Büyükuncu 6. kez katıldığı olimpiyatlarda 200 metre sırtüstü yarışında 35 sporcu arasında 33. sırada yer alarak elendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Londra Olimpiyatları'nda 200 metre sırtüstünde ülkemizi temsil eden Derya Büyükuncu 2 dakika 1 saniye 68 saliselik derecesi ile 3 kişinin yarıştığı serisinde birinci olmasına rağmen diğer serilerde yarışan tüm yüzücülerden daha kötü bir derece elde etti.

Bu derece ile Derya Büyükuncu 1.51.92'lik dünya rekorunun yaklaşık 10 saniye gerisinde kaldı ve 200 metre sırtüstü elemelerinde yarışan 35 yüzücü arasında 33. sırada yer aldı.

Büyükuncu, Londra 2012 öncesi Yüzme Federasyonu ile yaşadığı sorunlara rağmen olimpiyatlara katılmayı başarmıştı. 

Derya Büyükuncudan hazin veda ELENİNCE NİHAT’IN DİLİNE DÜŞTÜ

SERHAT BALCI, JÜBİLESİNİ LONDRA'DA YAPACAK

KEŞKE TÜM HAİNLER BENİM GİBİ OLSA

DİLARA SERİSİNİ 4. BİTİRDİ

Bugün havuza giren bir diğer yüzücümüz olan Dilara Buse Günaydın'da  kadınlarda 200 metre kurbağalama elemelerinde yarıştı. Dilara 2 dakika 30 saniye 64 saliselik derecesi ile serisini 4. sırada tamamlayarak elendi.

BURCU DOLUNAY ELENDİ

Londra Olimpiyatları'nda kadınlar 100 metre serbest elemelerinde Burcu Dolunay, 55.35'lik derecesiyle 22. oldu ve elendi.

50 sporcunun yarıştığı 100 metre serbest elemelerinde, 4. seride mücadele eden Burcu Dolunay, kendi serisini 55.35'lik derecesiyle ilk sırada tamamladı. Dolunay, genel klasmanda 22. oldu ve yarı finale kalamadı.

TWITTER'I SALLADI

Derya Büyükuncu'nun bugün olimpiyatlarda havuza girererk elenmesi sosyal medyada da günü konusu oldu.

İşte Derya Büyükuncu ile ilgili atılan mesajlardan bazıları;

@NihatDogan_ND: 35 kişinin içinde 33.olan derya büyükuncu'ya Nihat Doğan'ın cevabı:Vallahi ben gitseydim zaten daha kötüsü olmazdı.
@NihatDogan_ND: 35 kişinin içinde 33. olup elenen derya büyükuncu Masa tenisinde yarışmak için kayıt yaptırmış
@iskenderbaydar: Barselona, Atlanta, Sidney, Atina, Pekin, Londra!! Bu kentlere turist olarak bile gidemeyenlerin Derya Büyükuncu'yu eleştirilmesi komik!!
@iskenderbaydar: Sevgili komşum @NihatDogan_ND 6 kere olimpiyata katılan adamı eleştirmek, sitedeki saunadan çıkıp küvet kadar havuza atlamaya benzemez!!
@UgurBozdagg: Derya Büyükuncu 6 kere katıldı madalya yok diyenlere...Allah aşkına biz ÖSS sınavına 6. kez girdiğimizde 1.mi olacağız?
@CEMiLARAZ: Derya Büyükuncu 6. Kez katıldığı olimpiyatlardan yine ve yeniden madalyasız dönüyor. Sanırım Derya rekor kırma işini biraz yanlış anlamış.
@cetincem: Derya Büyükuncu başka bir ülkenin vasat bir yüzücüsü olabilirdi. Vasat ülkenin efsane yüzücüsü oldu. Bu ülkenin mi suçu, adamın mı?
@dinar_kahveci: SMS'le Derya Büyükuncu'yu ilk 16'ya sokamaz mıyız?
@SerhatAlkan35 : 36 yaşındaki Derya Büyükuncu 6. olimpiyatında 35 kişiden 33. olup elendi,,iyi vücut var ama işte.
@felisdesignus: Arkadaş sanki başkaları olimpiyat barajını geçebildi de yok biz illa Derya Büyükuncu yu yollayacağız dediler.
@kaliteoman: Derya Büyükuncu 6 olimpiyatta üstüste eli boş döndü diyen Nihat Doğan'ı gören de 6 kere Eurovision kazanmış sanıcak.
@asim_yildirim: Derya Büyükuncu'nun yerine olimpiyatlara, sürekli bogaz zıplayıp yüzen arkadaşları yollasak, nasıl olur?
@yazan_insan: Derya Büyükuncu elenmiş. Survivor'a dans yarışmalarına katılacağına oturup çalışsaydı belki şans eseri bi bronz alırdık.
@btlylmz54: Derya Büyükuncu'yu eleştireceğimize neden 20 yıldır yerine adam çıkmıyor onu sorgulayın.Adamın rekorlarını kırabilen sporcu yok Türkiye'de!
@sedaevcmen: Dalga gecilen kisi Derya Büyükuncu! 6. kez olimpiyatlara katılan ilk sporcu olarak tarihe geçen bir yüzücü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz