« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Derya Büyükuncu yalan söylüyor"

Son günlerde para almadığı konusunda Yüzme Federasyonu'nu suçlayan milli sporcu Derya Büyükuncu'ya cevap Federasyon Başkanı Ahmet Bozdoğan'dan geldi.

UĞUR TENEKECİOĞLU - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Büyükuncu'nun yalan söylediğini ileri süren Bozdoğan, "Bana 'hiç para vermediler' diyor. Yalan söylüyor. 11 aydır 113 bin 200 dolar biz ödedik. 7 bin 500 dolar da sponsor bulduk. Toplan 120 bin 700 dolarlık kaynak aktardık kendisine. Ben 33 yıldır öğretim görevlisiyim. 60 milyar lira tazminat alacağım. Neyin şikayetini yapıyor" dedi.

35 yaşındaki sporcuya yatırım yapmanın doğru olup olmadığını kamuoyunun takdirine bıraktıklarını söyleyen Bozdoğan, "Derya Büyükuncu ayda 10 bin dolar alıyordu. Avrupa Şampiyonası'nda 5. oldu. Aynı şampiyonada 21 yaşındaki Buse Günaydın 8. oldu ve ayda 1000 dolar alıyor. Ediz Yıldırımer bize Avrupa ve Dünya Şampiyonaları'nda 2 madalya getirdi. ABD'de okuyor. Ayda 2 bin dolar alıyor. Bu mu adalet mi şimdi. Derya Büyükuncu da şikayet ediyor" şeklinde konuştu.

Kendisinin görevde olduğu sürece bir daha kesinlikle Derya Büyükuncu'yu Milli Takım kadrosunda görmek istemediğini söyleyen Bozdoğan, 5 kez olimpiyatlara katılmış ne yarı final ne de final yüzebilen bir sporcuyu düşünülmemesinin de gayet doğal olduğunu ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz