« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derya Büyükuncu 6.kez olimpiyatlarda

FINA, yüzücü Derya Büyükuncu'yu 200 metre sırtüstünde Londra Olimpiyat Oyunları'nda mücadele etmesi için davet etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Büyükuncu, 6 kez olimpiyat oyunlarına katılarak kırılması güç bir rekorun da sahibi oldu.

Daha önce olimpiyat oyunları davet barajını aşan Derya Büyükuncu'ya müjdeli haber Uluslararası Yüzme Federasyonu'ndan (FINA) geldi. FINA, Derya Büyükuncu'yu 200 metre sırtüstünde Londra Olimpiyat Oyunları'nda mücadele etmesi için davet etti.

DAVET DOĞUM GÜNÜNDE GELDİ

FINA'nın daveti Derya Büyükuncu'nun doğum gününe denk geldi. 2 Temmuz 1976 tarihinde doğan Derya Büyükuncu, 36. yaş gününde 2 mutluluğu bir arada yaşamış oldu. İlk kez 16 yaşındayken 1992 Barcelona Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden Derya Büyükuncu, 36 yaşında Londra Olimpiyat Oyunları'na katılarak üst üste 6 kez dünyanın en büyük spor organizasyonuna katılmış olacak.

SPORCU SAYISI 107 OLDU

Derya Büyükuncu'nun da olimpiyat oyunları daveti almasıyla Türkiye'nin Londra'da mücadele edecek sporcu sayısı 107'ye yükseldi. Türkiye, Londra'da 16 branşta 60'ı bayan 47'si erkek olmak üzere şu anda 107 isimle kota almayı başarmış durumda.

Yüzmede Türkiye'yi temsil edecek sporcu sayısı da 5'e ulaştı. A barajını aşan Burcu Dolunay'ın dışında, Dilara Buse Günaydın, Hazal Sarıkaya ve Ediz Yıldırımer de FINA tarafından Londra'ya davet edilmişti.

TWITTER'DAN DUYURDU

Derya Büyükuncu twitter'daki sayfasından olimpiyatlara katılacağını duyurdu.

İşte Büyükuncu'nun tweetleri;

Derya Büyükuncu 6.kez olimpiyatlarda


Bunları da Beğenebilirsiniz