Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dervişoğlu: Bizim için sürpriz oldu

  Turan GÜLTEKİN/ İZMİR (DHA)
  22 Temmuz 2007 - 23:26Son Güncelleme : 22 Temmuz 2007 - 23:26

  MİLLİYETÇİ Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Musavvat Dervişoğlu, partisinin seçim sonuçlarına göre başarısını yüzde yüz arttırdığını ancak yine de sonuçların kendileri için sürpriz olduğunu belirterek, “Memleketi karış karış gezdik, AKP'ye oy verecek kimseye rastlamadık. Demek ki vatandaşlarımız düşüncelerini iyi saklamış. Bu bizim için sürpriz oldu” dedi.

  Sandıklarının açılmaya başlamasının ardından bazı sandıkların il seçim kuruluna mühürsüz gittiği haberi üzerine MHP'liler il seçim kuruluna itiraz etti. İl seçim sonuçlarının gelmeye başlamasıyla bekledikledikleri oy oranlarını tutturamayan MHP'lilerin morali bozuldu. İl binası önünde seçimi konserle kutlamaya hazırlanan MHP'liler hayal kırıklığı yaşayınca konseri iptal etti. Bunun için hazırlanan platform söküldü. Bu arada seçilen adaylardan Oktay Vural dışındakiler partiye gelmedi. Oktay Vural da basın mensuplarıyla görüşmedi.

  MHP İzmir İl Başkanı Musavvat Dervişoğlu, Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Çakal ile birlikte seçim sonuçlarını değerlendirdi. MHP'nin 2002 seçimlerine oranla Türkiye genelinde oyunu yüzde yüz arttırdığına işaret eden Dervişoğlu, milletin AKP'nin tek başına iktidar “Evet” dediğini ifade etti. Dervişoğlu, “MHP oylarını yüzde yüz arttırdı siyasi açıdan bakıldığında bu bir başarıdır. Ancak biz bunu beklemiyorduk. Milletimizin kararına saygılıyız. Bizim arzumuz bu başarıyı tek başına iktidarla taçlandırmaktı. İzmir’de Türkiye ortalamasını tutturmayı hedefliyorduk. Bunda da başarılı olduk. Bu seçimler bizim siyasi hayatımızın sonucu değil, 2002 seçimlerinin ardından Parlamento dışında kalan siyasi partilerin yok oldu. Yüce milletimiz bize ülkeyi yönetmek değil, AKP Hükümeti'ni denetleme görevini uygun gördü” dedi.

  Seçim atmosferinin bitiminin ardından sonuçları değerlendirecelerini ve kendilerine yeni hedefler koyacaklarını belirten Dervişoğlu, millete hizmet için yolun başında olduklarını, hedeflerinin tek başına iktidara gelmek olduğunu söyledi.

  Seçim sürecinde İzmir'i ve yurdu karış karış gezdiklerini anlatan Dervişoğlu, “Gezdiğimiz yerlerde konuştuğumuz hiç kimse AKP'ye oy vermeyecekti ancak Yüce Milletimiz demek ki düşüncelerini çok iyi saklamış. Bu bizim için en büyük sürpriz oldu. Bu yönden baktığımızda vatandaşların AKP Hükümeti'nden muzdarip olmadığını da görmüş olduk” diye konuştu.

  Dervişoğlu, Türkiye’nin en büyük sorununun dokunulmazlıklar olduğunu belirterek, “MHP’nin tek başına dokunulmazlıkları kaldıracak gücü yakalasaydı memleketi bu hale getirenlerden hesap soracaktı. Ancak seçim sonuçları buna izin vermedi” dedi. Dervişoğlu, seçim sonuçlarının açıklanmaya başladığı ilk saatlerde bazı sandıklarının mühürsüz olarak kurula gelmesinden dolayı itiraz ettiklerini ancak bu tür itirazların seçim sürecinde normal olduğunu söyledi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı