« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dertleri unutturduk

Frankfurt’taki sempozyumda konuşan Milli Takımlar Teknik Direktörü, "Türkiye’de insanlarımızın nerdeyse geçim derdini, sıkıntılarını bile unutturduk. Onları sokaklara dökmeyi başardık" dedi.

İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT
SON GÜNCELLEME
A Milli Futbol Takımımız’a 2008 Avrupa Şampiyonasında yarı final oynatan Fatih Terim, ay yıldızlı ekibimizin başarısıyla Türk halkına dertlerini unutturduğunu söyledi. Avrupa Antrenörler Birliği’nin Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlediği sempozyuma konuşmacı olarak katılan Terim, Türk Milli Takımı’nın hücum ve savunma prensiplerini, Euro 2008’deki uygulamaları örneklerle dile getirdi.

Ekol yaratmak istiyoruz

Türk Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’na nasıl hazırlandığını, turnuva dönüşü İstanbul’a kadar geçirdiği günleri açıklayan Terim, "A Milli Takımımız’ın başarısında arkadaşlık ve sevgi yatmakta. 45 günlük bu süre içinde hiçbir futbolcumuz şikayetçi olmamıştır. Futbolcularımızın hepsi kazanmak istemiyle güçlü futbolculardan oluştuğu için şampiyonada çok ileriye gittik" dedi.

Futbol ekolü olmayan, fakat futbol ekolü yaratmaya çalışan bir ülkeden geldiğini hatırlatan Fatih Terim, "Çalışmak, emek vermek, ter akıtmak ve hiçbir zaman pes etmemek" prensiplerini futbolcularına aşıladığını söyledi.

Avusturya ile özel maç

Euro 2008’de yarı finalde elenmelerinin üzücü olduğunu vurgulayan Terim, "Türkiye’de insanlarımızın nerdeyse geçim derdini sıkıntılarını bile unutturduk. Onları sokaklara dökmeyi başardık. Almanya’da Türk ve Almanların birlikte, yan yana maç seyrettiklerini birlikte slogan attıklarını gördük. Bunlar çok güzel şeyler yaptığımızın sonuçları" dedi.

Öte yandan A Milli Takım, 19 Kasım’da Avusturya ile deplasmanda hazırlık maçı yapacak. Viyana’da saat 21.30’daki maç Ernst-Happel Stadı’nda oynanacak.

DOSTLAR HASRET GiDERDi


Avrupa’nın çeşitli ükelerinden gelen 200’ü aşkın antrenörün yoğun soruları ile karşılaşan Fatih Terim, hastalığına rağmen sorular nedeniyle semineri uzatmak zorunda kaldı. Terim sempozyumdan sonra Frankfurt’ta Deutschebank Skyliners’i çalıştıran ünlü basketbol hocası Murat Didin ve eşiyle bir araya gelip hasret giderdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler