« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dert küpü

Trabzonspor Teknik Direktörü, "Biten transferleri engelliyormuşum, gibi bazı söylentiler var. Konuştuğum 4 Brezilyalı oyuncu, gelmeyi kabul etti, ama hiç birini getiremedik" dedi.

Ömür AVCI / TRABZON (DHA)
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, UEFA Kupası’nda tur atlamak için avantajlı olduklarını belirtirken, bordo mavili yönetimi transferi sonuçlandıramadığı için eleştirdi. Brezilyalı çalıştırıcı, "Ülkemde ismim var. Konuştuğum 4 Brezilyalı oyuncu, gelmeyi kabul etti, ama hiç birini getiremedik" dedi.

Kendisi ve camianın artık beklenen sonuçların gelmesini umduğunu söyleyen Lazaroni şöyle konuştu: "Son lig maçında birçok gol pozisyonuna girdik, değerlendiremedik. Bunun devamında ufak bir hata bütün çabalarımızı mahvetti. Maçtan sonra oyuncularıma uyarılarda bulundum. Umarım bundan sonra bu tarz hatalar yapmayacağız. Kısa zamanda galibiyetlere kavuşacağız.

UEFA’da 2. ayak maçını oynayacağız. Tur için 90 dakika kaldı. Avantajımızı kullanmak istiyoruz. Bunun için ilk maçtan ve onlardan daha iyi olmak zorundayız. Orada yakaladığımız 1-1’lik skor, deplasmanda gol attığımız için daha önemli."

Hala beklemedeyim

Lazaroni,
"Biten transferleri engelliyormuşum, gibi bazı söylentiler var. Böyle bir şey mümkün değil. Herkes kendi işine bakmalı, kendi sorumluluğunu bilmeli. Ben istiyorsam kulüp de transferin önemini biliyor. Ama hala beklemedeyim. Ben olaya teknik olarak bakıyorum ve alınacak oyuncunun ne kadar fayda sağlayacağını düşünüyorum. Yüz yüze görüştüğüm isimleri söyledim. Hepsi de Trabzon’da oynamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Ricardinho Beşiktaş’a transfer oldu. Gilberto ile yüz yüze görüştüm. Wagner’le konuştum, o Betis’e gidiyor. Mossoro ile konuştum. Konuşup oyuncuyu buraya getiremezsek olmuyor. Konuştuğum futbolcuları alamamamız pek iyi olmuyor" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz