Ege Haberleri

EGE

  Dert çok başkan

  Oğuzhan BOYSAN / İZMİR, (DHA)
  12 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 11 Ağustos 2012 - 14:36

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, İzmir kulüplerinin başkanlarını yarın saat 14.00’te Şato Konukevi’nde ağırlayıp, isteklerini dinleyecek olması heyecan yaratırken, altı kulüp de “dert listesini” şimdiden hazırladı.

   En önemli sıkıntıları “para” olan kulüpler, Başkan Kocaoğlu’ndan, bu konuda direkt olarak olmasa bile, dolaylı yollardan kendilerine omuz verebileceği formülleri sunacak.
  Prim ve bilet katkısı
  ÖZELLİKLE tesislerin bakımı, personel maaşları gibi konularda yardım isteyecek olan kulüpler, kalıcı gelir sağlayacak projelerinin hayata geçirilmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin imkan ve yetkilerinden faydalanmak istediklerini iletecek. Bir dönem uygulanan, başarıya endeksli prim desteğinin tekrar sağlanması, maç biletlerinin satışına katkı verilmesi gibi belli başlı talepleri olacak başkanların toplantıyla ilgili görüşleri ise şöyle:

  Altay Ömer Hızlıok:

  Prim olmalı

  İzmir kulüplerinin en önemli giderlerinden birisi personel maaşları ile tesislerin bakım masrafı. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi, hukuki çerçevede bir takım sorumlulukları alabilir. Tesislerin imar planında bazı değişiklikler yapılmasını da isteyeceğiz. Yasal zemine oturtulabiliyorsa, başarıya endeksli prim desteği verilerek can suyu sağlanabilir.

  Altınordu
  S.Mehmet Özkan:

  Tesis
  istiyoruz

  Yeşilyurt Tesisleri’nin bakım çalışmaları bitene kadar, altyapı ekiplerimizin çalışabileceği başka bir yerin bulunmasını talep edeceğiz. Ayrıca bu tesislerin halen devam eden bakım-onarım çalışmalarına sağlanacak katkı da bizi çok mutlu eder. Sayın Aziz Kocaoğlu’nun İzmir kulüplerine vereceği en büyük destek altyapılarına yapacağı yatırım olacaktır.

  Bucaspor
  Mehmet Bektur:

  Sürekli
  birliktelik

  Bizim para yardımı gibi bir isteğimiz yok. Bence bu toplantıda bütün kulüp başkanları, Sayın Aziz Kocaoğlu’ndan gelecek her hangi bir desteğin kalıcı olması yönünde çaba harcamalı. Büyükşehir Belediye Başkanımızı, sürekli bizim yanımızda olmaya ikna etmemiz şart. Bu birliktelik sağlandıktan sonra, talepler için bir liste çıkarılması zaten kolay iş.


  İzmirspor
  Emin İşletir:

  Kalıcı
  çözümler

  Biz, kulübümüze kalıcı gelir getirecek kalemlerin yaratılmasında yardım bekliyoruz. Bir takım projelerimiz var, bunlardan birine Büyükşehir’in kesinlikle katkısı olabilir. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün, en azından kulübümüzün hinderlandında spor okulu açmamasını istiyoruz. Çünkü spor okulları bizim için en önemli insan ve gelir kaynağı.


  Karşıyaka
  Cihan Büyükoral:

  Stat için
  somut adım

  Aziz Kocaoğlu’nun olumlu adımı çok sevindirici bir gelişme. Bizim en önemli talebimiz, Karşıyaka’ya yapılacak stat konusunda belediyenin ve hükümetin ortak hareket etmesi olacak. Ayrıca Çiğli Tesisleri’ne ek olarak ayrı bir tesis daha yapmak istiyoruz. İmar izni için yardım talep edeceğiz. Karşıyaka Stadı’nın yenilenmesi de isteklerimiz içinde olacak.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı