« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dersimiz Türkçe

Önünde oynayan 4 Türk Milli Takımı oyuncusu ile daha iyi anlaşmak isteyen Leo Franco, Türkçe öğrenmeye başladı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

FLORYA’da teknik direktör Frank Rijkaard’ın ardından sarı kırmızılıların yeni file bekçisi Leo Franco da Türkçe öğreniyor. Arjantinli kalecinin dil kurslarına başlamasında savunmada oynayan 4 futbolcunun da Türk olması önemli rol oynadı. 30 yaşındaki Franco böylelikle önünde görev yapan Servet, Gökhan, Hakan ve Sabri ile daha iyi iletişim kurmayı amaçlıyor.
Sezon başında bonservis ücreti ödenmeden İspanya’nın Atletico Madrid takımından gelen kalecinin, G.Saray’da şu ana kadar sergilediği performanstan hoşnut değil.
Kendini beğenmedi
Çıktığı 7 maçta kalesinde 6 gol gören Arjantinli, “Saha içinde takım arkadaşlarımla birbirimizi daha iyi anladığımızda çok iyi bir grafik çizeceğime inanıyorum. Şu an için gerçek formuma kavuşmuş değilim” diye konuşuyor.
Sarı kırmızılıların teknik heyeti ise Leo Franco’nun kaliteli bir eldiven olduğunu ifade ederek, “O, sıcakkanlı ve arkadaşları ile iyi diyaloğa sahip bir kaleci. Kendisine güvenimiz tam. Onun bu özverisi bizi de mutlu ediyor” diyerek, Türkçe kurslarını başlamasını takdirle karşıladılar.

Leo Franco’nun performansı

 Oynadığı maç Yediği gol
Süper Lig  3 4
Avrupa Ligi 4 2


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler