ANKARA HABERLERİ

Dersimiz trafik

Hürriyet Haber
30.04.2017 - 12:25Son Güncelleme :

Kurtuluş Parkı’ndaki Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek yeniden hizmete açıldı.

Hürriyet Haber

Okul çağındaki çocukların trafik kurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmaları amacıyla 1998 yılında yaptırılan ancak uzun zamandır kullanılmayan parktan bugüne kadar bin 354 okuldan yaklaşık 40 bin öğrenci ücretsiz olarak yararlandı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, eğitim binası, pist asfaltı, kaldırımları, ışıklı ve ışıksız kavşakları, yaya geçitleri, levhaları ve akülü araçları tamamen yenilenen parkın öğrencileri ağırlamaya devam edeceğini bildirdi.

HEM TEORİK HEM UYGULAMALI EĞİTİM

Öğretmenleriyle birlikte parka gelen çocuklar, trafikle ilgili kuralları teorik ve akülü arabalarla uygulamalı olarak öğrenirken, keyifli anlar yaşıyor. Uzman eğitmenlerden bilgi alan miniklere, eğitimin ardından hediyeler veriliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dersimiz trafik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dersimiz trafik haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı