Eğitim Haberleri

  Dersimiz çamaşırhanede

  A.A.
  02.10.2007 - 12:12 | Son Güncelleme:

  Muğla'da aynı okulda eğitim gören 2 lisenin öğrencileri derslikler yetersiz kaldığı için okulun koridorları, spor salonu, çamaşırhane, laboratuvar, dikiş atölyesi, sığınak ve açık havada ders görüyor.

  OKULDAN KARELER İÇİN TIKLAYIN

  Muğla'da Gazi Anadolu Lisesi ile Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri 3 yıldır aynı binada eğitim görüyorlar. Yaklaşık bin 200 öğrencinin eğitim gördüğü binada bulunan derslikler yetersiz kaldığı için öğrenciler okulun koridorları, spor salonu, çamaşırhane, laboratuvar, dikiş atölyesi ve açık havada olumsuz şartlara rağmen, zorunlu olarak derslerine devam ediyorlar.

  DİKİŞ ATÖLYESİNDE TARİH, ÇAMAŞIRHANEDE İNGİLİZCE DERS

  Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Nuray Aydın, öğrencilerin 3 yıldır yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

  Aydın, “Bu sorun, okulumuzda Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerinin de eğitim görmesinden kaynaklanıyor. Bu 2 okul 3 yıldır bir arada eğitim görüyor. Yetkililer bu soruna 3 yıldır bir çözüm bulamadılar. Biz ve çocuklarımız bu sene yine bu sıkıntıları yaşamak zorundaymışız gibi bizi dinleyen olmadı. Milli Eğitim Müdürü bu konuyu görüşmek bile istemedi. Bu sorunu yetkilere defalarca anlattık ama çözüm bulunamadı” dedi.

  Sadece Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesinin mevcudunun yaklaşık 900 kişi, diğer okulla birlikte bu sayının bin 200'ü bulduğuna işaret eden Aydın, şunları kaydetti:
  “Değerli iki büyüğümüz 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in de bir süre eğitim gördüğü bu tarihi okulda yaşananlara 3 yıldır kayıtsız kalınıyor. Öğrenciler dikiş atölyesinde tarih, çamaşırhane de İngilizce, açık havada resim, laboratuvarda Türkçe, sığınakta Matematik dersi görüyor. Bazı öğrencilerimiz sigara içilen bölüme giden yerlerde eğitim görüyor. Bu sorunun çözümü için büyüklerimize mektup yazarak yardım isteyeceğiz.”

  SORUN ARALIK 2007'DE ÇÖZÜLECEK

  Muğla Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan ise Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesinin binasının fiziki olarak 2 okulun aynı anda eğitim görmesine yeteceğini savundu.

  Aksan, “İlimizde en uygun bina bu okulun binası olduğu için seçildi. İki yıldır bir sorun yaşanmadı. Bu okulda eğitim gören Gazi Anadolu lİsesini Fen Lisesinin boşaltacağı Özel İdare'ye ait okula taşıyacağız. Bu soruna Aralık 2007'den önce çözüm bulamayız. Fen Lisesine ait yeni bina, ancak bu tarihte tamamlanacak” dedi.

  Bu soruna çözüm bulunması için okul müdürlerinin ikili eğitime geçme önerisinde bulunması gerektiğini ifade eden Aksan, “Bakanlığımız bizim uyguladığımız yöntemi öğrenci yoğunluğu nedeniyle uygun görüyor. Bugüne kadar bana okul idaresinden derslik sorunumuz var şeklinde bir talep gelmedi” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı