ADIYAMAN HABERLERİ

Dershanelerin Alternatifi Kurslara Yoğun İlgi

IHA
01.10.2015 - 13:47 Son Güncelleme :

ADIYAMAÜN HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ AZİZ ÖZBİLGİÇ, AÇILAN KURSLARA ÖĞRENCİLERİN BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİĞİNİ DİLE GETİRDİ

IHA

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında açılan kurslara rekor sayıda başvuru yapıldı.
Dershanelerin yerine alternatif olarak Halk Eğitim Merkezleri tarafından açılan ücretsiz kurslara Adıyaman’daki öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Müracaat süresi 2 Ekim tarihinde son bulacak kurslara şuana kadar 1150 öğrenci başvuruda bulundu. Adıyaman merkezde bilgi ve kültür evi olarak kullanılan 3 bina kurslar için düzenlendi.
Adıyaman Halk Eğitim Müdürü Aziz Özbilgiç, beklenenden daha fazla öğrencinin başvuruda bulunduğunu ve ilginin büyük olmasının sevindirici olduğunu dile getirdi.
Aziz Özbilgiç, 14 Eylül’de başlayan ve 2 Ekim tarihinde son bulacak olan müracaatların ardından 5 Ekim tarihinde öğrenciler ders başı yapacağını ifade etti. Özbilgiç, “Milli Eğitim Bakanlığının ilgili yönergesi çerçevesinde öğrenci kayıtlarımızı başlattık. 14 Eylül’den itibaren başvuruları aldık ve 2 Ekim’de başvurular bitiyor. Öğretmen başvuruları da başladı. 1150 öğrenci başvuruda bulundu. Başvuruları değerlendirdik. Sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil grubunda başvurular alındı. En fazla başvuru eşit ağırlık alanında var. Öğrencilerimizi şuan mesaj sistemine işliyoruz. Sisteme girişlerini yaptık. Onlara mesaj atacağız. Hangi kurumda, hangi saatte ve hangi dönemde kursa alınacağını bildireceğiz.
5 Ekim tarihi itibariyle ders başı yapacaklar. Bilgi ve kültür evleri halk eğitim merkezine destekleyici kurslar olarak düzenlendi. Üç adet bilgi ve kültür evi hazırlandı. 30 öğretmenimiz bu kursta görev alacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Dershanelerin Alternatifi Kurslara Yoğun İlgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 13 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dershanelerin Alternatifi Kurslara Yoğun İlgi haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı