Ege Haberleri

EGE

  Dershane sektörünün ilk özel okulu Yüksekçıta Koleji

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  11 Eylül 2012 - 15:57Son Güncelleme : 11 Eylül 2012 - 15:53

  Denizli’de Yüksekçıta Dersanesi'nin sahipleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dershanelerin kapanacağını söyleyip, dershane sahiplerine okul yapmaları çağrısında bulunması üzerine, kolej açtı.

  Dersanenin üç ortağı Yüksekçıta Koleji'ni kurup, öğrenci kabulüne başladı. Kolej yöneticileri zamanla ana sınıfından liseye kadar eğitim veren bir kuruma dönüşmeyi planlıyor.
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2013-2014 öğretim yılında dershanelerin kapatılacağını belirtip, dershane sahiplerine okul açmaları çağrısına ilk yanıt Denizli'den geldi. Son Teşvik Yasası'nda eğitim yatırımlarına teşvik uygulanması üzerine Yüksekçıta Dershanesi'nin ortakları İlker Emek, İnci Emek ve Arda Onur Koçak, Merkez Efendi Mahallesi'nde Yüksekçıta Koleji'ni kurdu. İlkokul öğrencilerine eğitim verecek olan kolej, düzenlenen törende ilk veli ve öğrencileriyle tanıştı. Canlı müzik ve dans gösterileri eşliğinde velileri karşılayan Yüksekçıta Koleji, küçükler için animasyon gösterilerini de unutmadı. Etkinliğine ilgi yoğun oldu.

  İLK ADIM ATILDI

  Kolejin kendileri için aslında ilk adım olduğunu dile getiren İlker Emek, hedeflerinin koleji çok kısa süre içinde dev bir kampüste, ana sınıfından liseye kadar eğitim veren bir yapıya dönüştürmek olduğunu söyledi. Yaklaşık 14 dönümlük kampüs tabanlı eğitim için çalışmalara bir süre önce başladıklarının altını çizen Emek, “Dershane sektörünün dışında eğitime de yatırım yapmak istedik. İlkokul olarak başladığımız eğitimi liseye kadar uzanan bir yapıya dönüştürmek hedefindeyiz. Bu birkaç yıl içinde gerçekleştirilecek hedeftir” diye konuştu.

  AZ ÖĞRENCİ YÜKSEK BAŞARI ORANI

  Çok öğrencili bir okul olmaktan öte daha az öğrenciyle daha başarılı bir eğitim kurumu olmayı amaçladıklarını belirten İlker Emek, “Okulumuzun kapasitesi bu nedenle 200 öğrenci. Bu yıl dört sınıfla eğitim vereceğiz. 17 öğretmenle eğitime başladık. Biz bölgenin en seçkin okullarından biri olmak istiyoruz. O yüzden ileride hedefimiz yalnız Denizli değil komşu illerden de öğrencileri okutmak. Buna bağlı olarak komşu 3-4 ilimizde önümüzdeki dönemlerde şubeler açma düşüncesindeyiz” dedi. Yüksekçıta Koleji'ne ilk yıl 60 öğrenci kayıt yaptırdı. Bu yıl birinci ve ikinci sınıflar eğitim görecek. Kolejin ücreti ise yıllık servis dahil 8 bin lira olarak belirlendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı