« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Deron Williams Nets'te

Carmelo Anthony için yaptığı girişimlerden sonuç alamayan New Jersey Nets, Utah Jazz'ın yıldız guardı Deron Williams'ı kadrosuna dahil etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

NBA'de, perşembe akşamı olan takas döneminin bitimine az bir zaman kala bir takas bombası daha patladı. All-Star etkinliklerinin hemen ardından Carmelo Anthony'nin New York Knicks'e gitmesiyle patlayan bombaların bir yenisi, Deron Williams'ın New Jersey Nets'e gitmesi oldu. Üç takımı kapsayan takasa göre Deron Williams New Jersey e giderken Nets, 2010 Draftı'nda 3. sıradan seçilen power forvet Derrick Favors, guard Devin Harris ve iki ilk tur draft hakkının yanısıra 3 milyon doları Utah Jazz'a gönderdi.

Takasın diğer parçasında ise Golden State Warriors var. Power forvet Brandan Wright ve pivot Dan Gadzuric Warriors'ın Nets'e gönderdiği isimler olurken Nets Warriors'a, eski oyuncusu olan power forvet/pivot Troy Murphy'i verdi.

Bir süredir Jazz'da mutsuz olduğu belirtilen ve coach Jerry Sloan'ın istifasına neden olduğu iddia edilen Deron Williams'ın, takımıyla kontrat yenilemeyip 2012 yaz döneminde free agent olacağı söyleniyordu.

Gelecek yaz, Williams'ın yanısıra Chris Paul ve Dwight Howard gibi diğer potansiyel free agent'lara talip olması beklenen New York Knicks böylece, Carmelo'yu Nets'in elinden alırken gelecek yaz kadrosuna katabileceği potansiyel bir yıldızı komşusu New Jersey'e kaptırmış oldu.

Bu arada Devin Harris'in Jazz'a takas olmadan önce, eski takımı Dallas Mavericks'in kapısından döndüğü ortaya çıktı. Nets ile Mavericks yönetimi arasında yapılan takas görüşmelerinde Nets tarafının, Harris'e karşılık forvet Caron Butler, çaylak şutör guard Dominique Jones ve bir ilk tur draft hakkı talep ettiği ancak Teksas ekibinin bu teklifi reddettiği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz