Ege Haberleri

EGE

  Dernekler arasında isim krizi

  Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)
  14.07.2015 - 02:04 | Son Güncelleme:

  MANİSA'da 2009 yılında kurulan Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği (MAGİD) ile Manisa Girişimciler Derneği'nin (MAGİD) isim benzerliği iki dernek arasında tartışmaya neden oldu.

  Manisa Girişimciler Derneği ile aralarındaki isim benzerliğinin bazı karışıklıklara yol açtığını anlatan Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz, isim hakkını alarak dernek ismini tescillediklerini ifade etti. İki derneğin de kuruluşunun 2009 yılında Manisa'da gerçekleştiğini hatırlatan Yılmaz, yaşanan karışıklığın giderilmesi için Manisa Girişimciler Derneği'ne sözlü olarak uyarıda bulunduklarını belirtti. Aslan Yılmaz, "Daha önce 'Bizde mi haksızlık var. Onlarda mı var' şeklinde Dernekler Müdürlüğü ile görüştük. Biz daha önce kurulan bir derneğiz. İkincisi ise bizim tescilli, onların değil. Biz önce kendilerini uyarmak istedik, sonuçta onlar da iş adamları derneği. Araya Ramazan ayı girdi. Şuan beklemedeyiz" dedi.

  Manisa Girişimciler Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu ise, "Hizmetin adı Manisa ise sıfatın bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Bizim derneğimizin adı MAGİD değil, Manisa Girişimciler Derneği'dir. Manisa, Mersin, Malatya Ticaret Odaları nasıl MTSO'yu kullanıyorlarsa, biz de MAGİD'i kısaltma olarak kullanıyoruz. Biz bu kısaltmayı ortak kullanmaktan rahatsız olmayız. Ama diğer derneğimiz bu konudan rahatsızlık duyuyorsa, biz hizmetlerimizi başka bir kısaltma adı altında da yapmaya hazırız. Biz birlikten bereket, ayrılık ve kutuplaşmadan musibet doğar ibaresinin farkında olan bir derneğiz. Biz Girişimciler Derneği'yiz, başında sıfatımız yok, kısıtlamamız yok, her meslek bizim ilgi alanımızdır. Biz Manisa için her türlü hizmette verici bir derneğiz. İstenildiği takdirde ismimizin kısaltılmasını da vermeye razıyız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı