KAYSERİ HABERLERİ

Dermatoglardan botox ve leke tedavisi yaptıracaklara uyarı

DHA
06.05.2017 - 12:07Son Güncelleme :
DHA

Oktay ENSARİ/KAYSERİ, (DHA) - TÜRK Dermatoloji Derneği yönetim kurulu üyesi Dermatolog Dr. Sema Karaoğlu, ‘’Botox, dolgu, prp, dövme silme, switch lazerle leke tedavileri, cilt yenileme için kullanılan lazerler, özellikle deriye iğne batırılan, madde enjekte edilen her tür tedavi tıbbi işlemdir. Bu işlemler sadece ve sadece dermatologlar ve plastik cerrahlar tarafından uygulanmalıdır'' dedi.
Son günlerde basına yansıyan bir kuaför tarafından dudağına silikon dolgu enjekte ettirip, nerdeyse dudaklarından olma noktasına gelen bir hemşirenin şikayetini değerlendiren Türk Dermatoloji Derneği yönetim kurulu üyesi Dr. Sema Karaoğlu, şunları söyledi:
"Son günlerde basına yansıyan bu olgu maalesef bu yanlış uygulamalardan sadece bir tanesidir. Benzeri birçok vaka derneğimize  ve kliniklerimize şikayette bulunuyor. Elbette hasta mahremiyeti gereği biz bunları paylaşmıyoruz,  hastalarda kendileri deşifre olmamak adına basına çıkmıyorlar. Aslında çok fazla olan bu tarz yanlış uygulamalar basına çok yansımadığından da kamuoyu maalesef yeterince aydınlatılamıyor. Botox, dolgu, prp, dövme silme, switch lazerle leke tedavileri, cilt yenileme için kullanılan lazerler, özellikle deriye iğne batırılan , madde enjekte edilen her tür tedavi tıbbi işlemdir.Bu işlemler sadece ve sadece dermatologlar ve plastik cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Bu uygulamalar kuaför veya güzellik merkezlerinde uygulanamaz, kanun önünde  tıbbi işlemlerin buralarda uygulanmaları yasaktır. Halkımız bu konuda bilinçli olmalıdır.’’
Karaoğlu, "Dermatologlar olarak bireysel çabalarımız yerelde her zaman devam etmekle beraber, Türk Dermatoloji Derneği olarak da; bu konu ile ilgili resmi kurumlarımızla işbirliği içinde , halkımızı bilinçlendirme gayretlerimiz artarak devam edecektir’’ diye tamamladı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Dermatoglardan botox ve leke tedavisi yaptıracaklara uyarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dermatoglardan botox ve leke tedavisi yaptıracaklara uyarı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı