« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Deringöl: Haklı bir galibiyet yaktık

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin yeni ekiplerinden Homend Antakya Belediyesi Teknik Sorumlusu Levent Deringöl, Beşiktaş maçında rakibi iyi analiz ederek haklı bir galibiyet aldıklarını belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Deringöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin ilk maçını dün kendi sahalarında Beşiktaş ile yaptıklarını ve başarılı bir oyunla rakibi 48 sayıda bıraktıklarını söyledi.

Maç boyunca güçlü bir savunmayla durdurdukları rakibe oyun kurma şansı vermediklerini ifade eden Deringöl, “Teke tek kalınca rakibe üstünlük sağlayacağımızı oyuncularıma anlatmıştım. Gerçekten de rakibi durdurunca oyunun hakimi olduk ve maçı kazanmayı başardık. Rakibi iyi analiz ettik, haklı bir galibiyet aldık” diye konuştu.

Deringöl, yabancı oyuncuların performansından memnun olduğunu, özellikle Sheana Mosch'un hiç hazırlık maçı oynamadan karşılaşmaya çıktığını ve daha ilk maçında en skorer oyuncu olmayı başardığını kaydetti.

Sheana'nın önümüzdeki karşılaşmalarda takıma daha büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Deringöl, takımın performansının da önümüzdeki maçlarda daha iyi olacağını söyledi.

29 Ekim Cumartesi günü Samsun Basketbol Takımı ile karşılaşacaklarını, eksik oyuncularının bulunmadığını ifade eden Deringöl, Beşiktaş maçının son dakikasında sakatlanan Aslı'nın da takımla çalışmalara katılacağını ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz