Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Derin dondurucudan mezara

  Mehmet BAKİ/MARMARA (Balıkesir), (DHA)
  17.11.2009 - 16:09 | Son Güncelleme: 17.11.2009 - 17:18

  PAPUA Yeni Gine açıklarında Malta bandıralı bir gemide 17 gün önce geçirildiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren ve bozulmaması için derin dondurucuda bekletilen güverte reisi 53 yaşındaki Maksut Ürkmez'in cenazesi, Türkiye'ye getirilerek Balıkesir’in Marmara İlçesi’nde ailesine teslim edildi.

  Bandırma’da yaşayan evli ve 3 çocuk babası Maksut Ürkmez merkezi İstanbul’da bulunan Rayben Denizcilik Firması’na bağlı Malta bandıralı geminde çalışmak için 1.5 ay önce Portekiz’e gitti. Güverte reisi olarak görev yapan Ürkmez, 17 gün önce Güney Afrika’ya gitmek için Portekiz’den ayrılan gemide geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Acı haber Maksut Ürkmez’in eşi Aysun Ürmez’e uydu telefonu ile bildirildi. Ancak telefondaki kişinin, “Eşinizi maalesef kaybettik. Başımız sağ olsun. Ancak cenazesini Papua Yeni Gine’de Türk Büyükelçiliği ve Ataşelik bulunmadığı için karaya çıkartıp havayolu ile Türkiye’ye yollayamıyoruz. Ancak üzülmeyin, cesedi bozulmaması için gemide eksi 4 derecedeki derin dondurucu da bekletiyoruz. ilk fırsatta cenazeyi size ulaştıracağız” sözleri, Aysun Ürkez'i şok etti.

  Talihsiz gemicinin cenazesi, Rayben Denizcilik Şirketinin Personel Müdürü Şencan Kalafat’ın özel girişimi sonucu dün gece Afrika’dan uçak ile İstanbul’a getirilip aileye teslim edildi. Eşinin cenazesini alan Aysun Üzmez “Kocamın cenazesi gelmeyecek diye çok korkuyordum. Korktuğum olmadı” dedi.

  Gemi ile Balıkesir’in Marmara ilçesine getirilen Maksut Ürkmez, bugün ikindi vakti Meydan Camisi'nde kılınacak cenaze namazından sonra ilçe mezarlığında toprağa verilecek.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı