« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derin darbe!

Hidayet’in kalça sakatlığı yüzünden oynamadığı maçta Nuggets oyuncusu Carmelo Anthony ifadesini aldı

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

Raptors’ın: 130-112 Migren kriziyle maça çıkan Carmelo, 32 sayıcık bıraktı Toronto potasına. Devreye kafa kafaya girilen maçta 3 ve 4. çeyreklerde maçı kopardı Nuggets. Süper yıldız Chris Bosh’un ancak 13 sayı bulabildiği, çaylak DeRozan’ın 17 sayıyla katkı yaptığı Raptors, yine yumuşak savunmasının kurbanıydı. Nuggets tarafındaysa Carmelo’ya destek çıkanlar 20 sayı 10 ribauntla Nene ve kenardan 29 sayıyla katkı yapan J.R. Smith oldular.
Genç ve de yürekli camia Oklahoma Thunder, deplasmanda Miami Heat’i de yenip “büyük galibiyet” repertuarına yeni bir parça ekledi; 100–87. Geçtiğimiz sezonlarda süper yetenek Kevin Durant’ın gelişimine sabır gösteren Thunder, yavaş yavaş meyvelerini topluyor emeğinin. Miami’yi 15 top kaybına zorladılar, bunun 6’sı süper yıldız Dwayne Wade’e aitti. Savunma gayretleri ribauntlara da 41–36 olarak yansıdı. Kevin Durant 32 sayı 9 ribauntla oynarken, “savunma bakanı” Sefolosha 9 ribaunt, 4 asist ve 4 top çalmayla arada Dwayne Wade’i de kapattı.
Batı derbisinde ise “fakir ama onurlu” camia Houston Rockets, Phoenix Suns fırtınasına engel olamadı; 111–105. Maçın başlarında 15 sayı öne fırlayan ev sahibi Rockets’a tokat gibi bir 4. çeyrek performansıyla karşılık verdi Suns. Rakibine savunmasını sertleştirerek sayı şansı tanımayan Nash ve takım arkadaşları, Houston’ı evinde boynu bükük bıraktı. Amare’nin 23, Jason Richardson’ın 20 sayısına “komutan” Nash 16 asistle katkı yaptı Suns’ta.

NBA LİGİ SONUÇLARI

· Denver-Toronto:  130-112
· LA Lakers-Detroit:  106-93
· Cleveland- Golden State:  114-108
· Miami- Oklahoma City:  87-100
· New Jersey-Indiana:  83-91
· New Orleans-LA Clippers:  110-102
· Houston-Phoenix:  105-111
· Sacramento-Chicago:  87-101

Iverson Resmen İşsiz

2000/01 sezonu NBA’in en değerli oyuncusu ve 10 kez All-Star seçilme gururnu yaşamış 34 yaşındaki Allen Iverson, Memphis’le yollarını kesin olarak ayırdı. 76ers formasıyla fırtına gibi esen oyuncu, Philedelphia’dan ayrıldıktan sonra Detroit’te ve şimdi de Memphis’te tutunamadı. İlk beş başlamadığı takımda oynamak istemiyor kendisi. NBA’de de Iverson ve egosuna ev sahipliği yapacak takım çıkacak mı göreceğiz. Şimdiden dedikodular New York’u işaret ediyor gerçi.

Bu elçiye zeval olmaz

NBA’de tam 18 yıl top oynayan 2.18’lik dev adam Dikembe Mutombo, bundan böyle NBA’in küresel elçisi. NBA’in Sosyal Sorumluluk ve Oyuncu Programı’na bağlı çalışacak Mutombo, Sınır Tanımayan Basketbol gibi etkinliklerin de yüzü olacak. Ülkesi Kongo’da sağlık, eğitim ve yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik kendi adına bir vakfı da bulunan Mutombo, UNICEF ve uluslararası HIV/AIDS Bilinçlendirme Organizasyonu’nun da sözcüsü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.