« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dereli rekor kırdı

Adana'da, başlayan Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Serinevler Atletizm Pisti'nde 47 ilden 253'ü kız 587 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonda yıldız bayanlar gülle atma branşında Zonguldak'tan Emel Dereli, kendine ait 15.54'lük rekoru 4 santim daha geliştirerek 15.58 ile yeni Türkiye rekorunu kırdı.

Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası'nda şu sonuçlar alındı:
Bayanlar:

100 METRE
1. Hatice Öztürk (İzmir)
2. Pınar Akça (Ankara)
3. Yasemin Kamacı (İstanbul)

100 METRE ENGELLİ
1. Özge Soylu (Bursa)
2. Hanse Buse Çiftçi (İzmir)
3. Merve Durkun (Ankara)

GÜLLE ATMA
1. Emel Dereli (Zonguldak)
2. Bala Aslan (Mersin)
3. Sare Bostancı (Zonguldak)

ÇEKİÇ ATMA
1. Ecem Akçakara (Sakarya)
2. Ebru Yurddaş (Mersin)
3. Serap Sarıkaya (Bursa)

3 ADIM ATLAMA
1. Esra Emiroğlu (Bursa)
2. Hüsniye Baş (İstanbul)
3. Cemre Bitkin (İZmir)

SIRIKLA ATLAMA
1. E. Seda Fırtına (Ankara)
2. Demet Parlak (Adana)
3. Hilal Kalkan (Sakarya)

2000 METRE ENGELLİ
1. Ayşe Argun (Aksaray)
2. Sevda H. Seyis (Trabzon)
3. Şahsene Sarı (Bursa)

4x100 METRE
1. Elif Üzmez, Kübra Çelik, Elif Yağlıoğlu, Serenay Fil (Sakarya)
2. Müjde Duran, Tutku Özçelik, Gökçe Erdoğan, Nedret Alsaç (Manisa)
3. İrem Güney, Yaren Saran, Serap Esen, Dilan Kaşke (BJK)

3000 METRE
1. Emine Hatun Tuna (Hatay)
2. Gizem Yumak (Antalya)
3. Sevda Seyis (Trabzon)

DİSK ATMA
1. Özge Yılmaz (Artvin)
2. Gülçin Aysal (İzmir)
3. Emel Dereli (Zonguldak)

CİRİT ATMA
1. Aysel Boztaş (Ankara)
2. Çilem Sağlık (İzmir)
3. Merve Altuntepe (Trabzon)

UZUN ATLAMA
1. Yasemin Kamacı (İstanbul)
2. Fatma Karaçizmeli (Adana)
3. Pınar Akça (Ankara)

YÜKSEK ATLAMA
1. Kadrile Aydın (Mersin)
2. Esmanur Alkaç (Trabzon)
3. Esra Emiroğlu (Ankara)

ERKEKLER:

110 METRE ENGELLİ
1. Emre Şamlı (İstanbul)
2. Barış Uyar (Samsun)
3. Tolga Yılmaz (Samsun)

100 METRE
1. Furkan Sen (İstanbul)
2. Aykut Ay (İstanbul)
3. Mustafa Demirel (Eskişehir)

400 METRE
1. Doruk Uğurer (Ankara)
2. Batuhan Altuntaş (Ankara)
3. Osman Demir (İzmir)

ÇEKİÇ ATMA
1. İsa Can (Bursa)
2. Feyyaz Akça (Mersin)
3. Göksal Yılmaz (Kocaeli)

UZUN ATLAMA
1. Ümit Sungur (Ankara)
2. Şeyhmus Yiğitalp (Adana)
3. Barış Çabuk (Adana)

1500 METRE
1. Süleyman Pekmezci (İzmir)
2. Emrah Topbaşı (Kocaeli)
3. Ayetullah Belir (Erzurum)

2000 METRE ENGELLİ
1. Fatih Soydan (Ankara)
2. Ersin Tekal (İzmir)
3. Erkan Çelik (Muş)

GÜLLE ATMA
1. Bennur Özübek (Zolguldak)
2. Osman Can Özdeveci (Konya)
3. Erdem Güvenç (Ankara)

YÜKSEK ATLAMA
1. İ. Halil Sağlam (İzmir)
2. Özdeniz Akkuş (Ankara)
3. Tunahan Durmaz (Kocaeli)

4x100 METRE
1. Enes Taşkın, Yusuf Pörçek, Resul Taş, Urfan Öcalan (Gaziantep)
2. Hasan Ülük, Uğur Güngör, Yağmur Çelik, Hüseyin Cengiz (Manisa)

200 METRE
1 Furkan Sen (İstanbul)
2. Aykut Ay (İstanbul)
3. Mustafa Demirel (Eskişehir)

DİSK ATMA
1. Osman Can Özdeveci (Konya)
2. Mahsun Çelik (Adana)
3. Onur ÇOrbacı (Zonguldak)

3000 METRE
1. Mustafa Kocatepe (Nevşehir)
2. Sabahattin Yıldırımcı (Ağrı)
3. Erkan Çelik (Muş)

SIRIKLA ATLAMA
1. Ümit Sungur (Ankara)
2. Hasan Birinci (Trabzon)
3. Mustafa Tilki (Adana)

400 METRE ENGELLİ
1. Nimet Şen (Mersin)
2. Emre Şamlı (İstanbul)
3. Enim Ünsal (İzmir)

3 ADIM ATLAMA
1. Musa Tüzen (Samsun)
2. İ Halil Sağlam (İzmir)
3. Nuri Sezer (Ankara)

CİRİT ATMA
1. Ali Kilisli (Mersin)
2. Mustafa Akkaya (Zonguldak)
3. Kaan Malkoç (Zonguldak)