« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dereli Avrupa’nın en gözde hakemi

FIFA kokartlı hakemimiz Selçuk Dereli, Avrupa’da kategorisinde en fazla maça çıkan ve en yüksek not ortalamasını tutturan isim olarak zirveye oturdu.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
ULUSLARARASI alanda yönettiği maçlarda üstün başarı gösteren Selçuk Dereli, Avrupa’da kategorisinde en fazla maça çıkan ve en yüksek not ortalamasını tutturan hakem oldu. Avrupa’da 60 hakemin bulunduğu 2. kategoride son 1 yılda 10 maçta düdük çalan Dereli, UEFA’nın belirlediği 14 kişilik "yetenekli hakemler" sınıfında en ön sırada yer aldı.

FIFA ve UEFA’nın yakın takibe aldığı 14 isim arasında sivrilmeyi başaran Dereli, genel özellikler ve saha içi performans açısından, diğer hakemlere fark attı. Haziran ayı içinde yapılacak değerlendirmede bir üst kategoriye çıkması, hemen hemen garanti olan Dereli, başarısı ve yüksek not ortalaması ile büyük övgü topladı. UEFA, Polonyalı Rizard Wojcik’in mentörlüğünü yaptığı Dereli için, Futbol Federasyonu’na övgü dolu bir yazı gönderirken, 2008 Avrupa Şampiyonası’ndan itibaren uluslararası alanda yapılacak çok önemli turnuvalara ismen çağrılacağı bildirildi.

İşte yönettikleri maçlar

Slovakya-Portekiz (U 21), Çek Cum.-Andorra (Dünya Kupası grup eleme), Bratislavia-Celtic (Şampiyonlar Ligi), Esponyal-Tablice (UEFA Kupası), Lüksemburg-Estonya (A milli), Ukrayna’da U 19 turnuvası, Rennes-S.Donetsk (UEFA Kupası), Avusturya-İskoçya (A milli özel), Suudi Arabistan-Macaristan (A milli özel), Hollanda-Slovenya (U 21).

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler