"Nedim Bubik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nedim Bubik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nedim Bubik

Dereden tepeden

Hava kirliliğine meteorolojik yorum

GEÇEN hafta hava kirliliğine dikkat çekince, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı’ndan emekli Hamdi Toraman aradı. Toraman, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda oturuyor. Söze, “Hava 20 derecedeyken bile kalorifer yakılıyor. Kimse denetlemiyor” diye başladı.
¡¡¡
Toraman’a göre, kömür kullanılan apartmanları denetleyen de pek yok. “Kömür geliyor, yöneticilerin çoğu bakmıyor bile. Kaliteli mi, değil mi? Bütün iş ve sorumluluk kapıcılara bırakılıyor” diyor. Emekli meteoroloji mühendisi Toraman, doğalgazda da geç kalındığını savunup şunları söyledi:
¡¡¡
“Hatay civarına doğalgaz bağlanıyor. Sahil Bulvarı ve Mithatpaşa’da yok. Buradaki kirli hava, meteorolojik etkilerle doğru Karşıyaka’ya gidiyor. Orayı da etkiliyor.”
Doğalgaz konusunda, önemli bir dostum da geç kalındığını savunarak, “Örneğin; Alsancak’a girilmedi. Girilse yalnızca iki sene orası sürer” dedi.

BAL’lı ağabeyden yaşam reçetesi

BORNOVA Anadolu Lisesi mezunları internet ortamında haberleşir, dertleşir, yardımlaşır. Geçenlerde bir kardeşimiz karamsar havaya girince 65 mezunu Behzat Balay ağabeyimiz, moral notu gönderdi. Herkese yararı olur diye aktarıyorum:
Her ne ararsan ara, kendinde ara.
Hiç bir zaman inancını kaybetme.
Hayat bir mucizedir, bunu hiç bir zaman unutma.
Doğaya sarıl, dağ tepe dolaş, yürü. Bedenini yor, zihnini değil.
Evinde yapabileceğin bir hobi bul.
Zevk alacağın şeyler yap, müzik, sinema, spor gibi.
Kendini yalnız bırakma. Tanımadığın insanların arasına karış.
Mutluluk sana gelmez, sen onu bulacaksın.
İnsanoğlu üretmek için yaratılmış sosyal bir canlıdır.
Hayatın bir reçetesi yok. Her insan reçetesini kendisi yazar.
Son söz: SEV, SEV, SEV.

Denizmen’deki trafik ışıkları

İNÖNÜ Caddesi’ndeki Denizmen’den bir yakınma: “Denizmen’de dört yol kesişir. Buradaki trafik ışıkları sürekli kırmızı ve sarı uyarı verir. Bu yolda zaten yoğun araç trafiği var ve zaman zaman tehlike yaratıyor. Yayalar da büyük sıkıntı yaşıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdik. Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nin böyle karar aldığını söylediler. Burada araçların durmasını sağlayacak ve yayaların geçişini kolaylaştıracak ışık düzenlemesi şart.”
İlgililerin dikkatine.

3. şahıs bıktırdı

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Kamu İhale Kurumu Başkanı’nın görüşmesini AKP İl Başkanı Ömür Kabak’ın öğrenmesiyle başlayan, “Üçüncü şahıs” tartışmaları gerçekten bıktırdı. Bu tartışmalarla gündem yaratmanın kimseye yararı yok. İnanın kimse 3. şahsın kim olduğunu, konuşmaların nasıl sızdığını merak etmiyor. Merak edilen şu: “Metrodan ne haber?”

X