NEVŞEHİR HABERLERİ

Dereceye giren fotoğraflar sergileniyor

DHA
29.04.2017 - 14:27Son Güncelleme :
DHA

NEVŞEHİR, (DHA)- GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 8'incisi yapılan 'Tarım ve İnsan' temalı fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar, alışveriş merkezinde sergileniyor.
Sergi açılışına, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, Gümrük Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Öcal, Nevşehir Belediyesi İmar İşleri Müdürü Mustafa Alevli, Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Salih Çelikbaşi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü şube ve ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, toprak ve tarımın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlaması amacıyla yarışmanın düzenlendiğini söyledi. Yılmaz, düzenlenen yarışmada tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetin konu edildiğini belirterek değerlendirmeye alınan ve dereceye giren fotoğrafların halkla buluşturulmasının sağlanacağını kaydetti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Dereceye giren fotoğraflar sergileniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dereceye giren fotoğraflar sergileniyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı