« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dereağzı'nda neşeli günler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçeli futbolcularda Turhan Sofuoğlu ile birlikte idmanlar neşe içinde geçiyor. Sarı lacivertliler hem çalışıyor, hem de keyif alıyor. Dün sabah yapılan antrenmanda futbolcuların arzulu ve moralli olması dikkat çekti. Kondisyon ile başlayan antrenman, birebir gol çalışması ve çift kale ile devam etti. Kemalettin'in hafif sakatlık geçirdiği çalışmaya sakatlığı yüzünden Moldovan ve Serkan katılmadı. Erkan ile Oulare ise takımdan ayrı idman yaptı.

Murat Yakın'a taviz yok

Deprem döneminde gittiği İsviçre'den bir daha geri dönmeyen ve Almanya'nın Kaiserslautern takımıyla sezon sonu için ön anlaşma imzalayan Murat Yakın için son kararı FIFA verecek. Sarı lacivertli yönetim bu futbolcu için taviz vermemeye kararlı. Bilindiği gibi Murat Yakın'ın sözleşmesinde Fenerbahçe'nin tek taraflı görev süresini uzatma yetkisi bulunuyor.

Moldovan'ın durumu kritik

Kocaelispor maçı öncesinde sakatlığı süren futbolcunun oynama ihtimali oldukça zayıf. Genç Serkan da sakatlar arasına katıldı.

Oynaması zor Fenerbahçe'de Kocaelispor maçı öncesinde Moldovan'ın sakatlığı devam ediyor. Hafta sonunda iyileşen ancak önceki gün yapılan idmanda ağrıları arttığı için çalışmayı yarım bırakan Rumen futbolcunun durumunun kritik olduğu ve hafta sonunda oynamasının zor olduğu öğrenildi.

Serkan da sakat Kulüp Doktoru Asım Baykan, Moldovan'ın tedavisini salonda sürdürdüğünü belirterek, ‘‘Şu anda takımla çalışacak durumda değil. Oynaması için elimizden geleni yapacağız’’ dedi. Öte yandan sakatlığı yüzünden dün idmana çıkmayan Serkan'ın hafta sonunda oynaması için çaba harcanıyor.

Yıldırım'dan garanti

Fenerbahçeli futbolcuların maaş ve transfer taksitleri için Başkan Aziz Yıldırım garanti verdi. Teknik Direktör Turhan Sofuoğlu ile görüşen Yıldırım bir kaç gün içinde tüm ödemelerin yapılacağını söyledi.

Samandıra'da ilk idman

Fenerbahçe yapımı devam eden Samandıra Tesisleri'nde bugün ilk çalışmasını yapacak. Çim sahası tamamlanan tesislerdeki çalışmayı başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler de izleyecek. Teknik Direktör Turhan Sofuoğlu, zemin uygun görüldüğü takdirde Samandıra'da sık sık çalışma yapacaklarını söyledi. Yönetim kamp tesisleri tamamlandıktan sonra takımı Samandıra'ya götürmeyi planlıyor.

M.Ayaz'a izin alınamadı

Fenerbahçe'nin iki genç futbolcusu Mehmet Ayaz ile Tufan milli takım kamplarına katıldı. Genç milli takımın Antalya'da Fransa ile oynayacağı maçların kadrosuna çağrılan Mehmet Ayaz 10 gün takımdan uzak kalacak. Sofuoğlu, bu futbolcu için gerekli izini alamadı. Öte yandan Ümit Milli Takım aday kadrosuna davet edilen Tufan yarın takımına geri dönecek ve çalışmalara devam edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz