Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 18.12.2000 - 00:01

  Hazırlayan İlkay MANIŞ

  Orta yerde mazgal var

  YILDIZ Mahallesi 221. Sokak'ın girişinde yağmur suyu gideri var. Fakat, mazgal öyle garip bir yerdeki şaşırmamak mümkün değil. Asfalt seviyesinden oldukça aşağıda bulunan mazgal sürücülere ecel teri döktürüyor. Yakın mesafeye gelmeden fark edilemeyen mazgal çukuru araçların sık sık arızalanmasına neden oluyor.

  HİÇBİR ÇALIŞMA YAPILMADI

  Bunun dışında sokağımızda çirkin görüntü oluşturuyor. Daha önce konuyla ilgili şikayetimizi belediye yetkililerine iletmiştik. Bu sorunun çözümüne yönelik hiçbir çalışma yapılmadı. Sokak sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayeti doğrultusunda gereken inceleme yapılacak. Söz konusu sokaktaki drenaj belediyemiz tarafından yapılmış ise sorun çözümlenecektir’’ dedi.

  TEDAŞ'a teşekkürler

  Köşemizde yayınlanan haber üzerine TEDAŞ yetkilileri gerekli çalışmayı yaptı. Güvenlik Mahallesi 271. Sokak Özlem Apartmanı önündeki beton direkler kaldırıldı. Uzun süredir kaldırılmayan direklerin, görsel kirlilik oluşturduğunu belirten semt sakinleri, ‘‘Yerde yatan direkler hem çirkin görünüyordu hem de apartman girişini kapatıyordu. Araç ve yaya trafiği de olumsuz etkileniyordu. Duyarlı yaklaşımından ötürü TEDAŞ'a teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

  Hizmetten yoksunuz

  Antalya'nın göbeğinde yer alan Yüksekalan Mahallesi'nde oturuyoruz. Buna karşın köy yolunu andıran bir sokağımız var: 530. Sokak. ASAT yaklaşık bir yıl önce, bu sokakta kanalizasyon çalışması yaptı. Açılan dev çukurlar çakıl taşı ile örtüldü. Ne asfaltlama yapıldı ne de düzenleme. Turizm cenneti denilen Antalya'da yaşıyoruz, ama hizmetten yoksunuz. Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  ASAT yetkilileri, ‘‘530. Sokak, bölgede yapılan istimlak çalışmasının ardından açılmıştır. Asfaltlamayı Muratpaşa Belediyesi'nin yapması gerekiyor’’ dedi.

  Tüketici Şikayetleri

  Peşinatı geri alamadım

  GürtaŞ Mobilya Ltd.Şti.'den evim için mobilya beğendim. Siparişini verdiğim mobilyanın taksitlerini 24 ayda ödeyecektim. İlk peşinatın ödemesini yapmıştım. Daha sonra mobilyayı almaktan vazgeçtim. Mağazaya gidip siparişimden vazgeçtiğimi söyleyerek, ödediğim peşinatı istedim. Senedi geri aldım ancak ilk peşinat tutarı iade edilmedi. Tüketici olarak mağdur durumda kaldım. Serdar Çekiç

  Yetkili diyor ki

  Gürtaş Mobilya Ltd.Şti. yetkilisi Turan Alma, ‘‘Müşterimiz yemek odası takımı satın aldı. Diğer siparişlerini ise iptal etti. Peşinatı geri ödeyemiyoruz. Peşinatın yerine bir ürün alabilir’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı