Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  14 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 14 Aralık 2000 - 00:01

  Kasisler çok tehlikeli

  Kent merkezinde yer alan Yıldız Mahallesi'nde oturuyoruz. Hamidiye Caddesi ile 241. Sokak'ın kesiştiği noktada geniş bir kasis bulunuyor. Asfalt yola daha önce yama yapılmış. Bu nedenle oluşan bombe araç sürücülerini zor durumda bırakıyor. Birçok sürücü bu kasisi fark edemediği için araçlar sağa sola savruluyor. Ciddi kaza tehlikesi atlatanlar oluyor. Üstelik caddede çirkin bir görüntü mevcut. Belediye yetkililerinden gereken düzeltmenin yapılmasını, büyük bir kaza meydana gelmeden önlem alınmasını istiyoruz. Cadde sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Hamidiye Caddesi'nde oturan vatandaşlarımızın şikayetini dikkate alacağız. Söz konusu yerde gereken inceleme yapılacaktır’’ dedi.

  Gürültü bitmiyor

  Ulus Mahallesi Orhan Veli Caddesi'nde kaynak suyu satan bir firmanın deposu bulunuyor. Burada sürekli yükleme ve boşaltma yapılıyor. Ancak, bu işlem öyle gürültü bir şekilde yapılıyor ki, sabah 06.00'da yataklarımızdan fırlıyoruz. Hemen hergün yaşadığımız bu işkence bitsin istiyoruz.

  Zira sabah uykusu bize haram oldu. Hastası ve çocuğu olanlar, çalışan vatandaşlar, öğrenciler kısacası cadde sakinleri güne gürültü ile başlamaktan bıktık. Belediye yetkililerinin bu konuya duyarlı yaklaşacağını düşünüyoruz. Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Kepez Belediyesi Zabıta Müdür Yardımcısı Şeref Lökoğlu, ‘‘Daha önce gelen şikayetler üzerine söz konusu depoya giderek uyarıda bulunduk ve cezai işlem uyguladık. Vatandaşlarımızın dilekçeli başvurusunu bekliyoruz.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı