Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  11 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 11 Aralık 2000 - 00:01

  Hazırlayan İlkay MANIŞ

  Dönüş yolu açılsın

  Aspendos Bulvarı'nın başlangıcında, orta refüjde dönüş için geçit oluşturulmuştu. Bu dönüş yolu bir süre önce kapatıldı. Dönüş yapmak isteyen araçlar uzun bir mesafe katetmek zorunda kalıyor.

  Yakın civardaki ilkokulda okuyan öğrencilerin sevrisleri de buradan yararlanıyordu. Şimdi öğrenciler de dolanbaçlı bir yol katediyor. Yağmurlu günlerde daha da zor durumda kalacağız. Dönüş yolunun tekrar açılmasını istiyoruz. Bölge sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Söz konusu talep dikkate alınacaktır. Konuyla ilgili gereken inceleme yapılacaktır’’ diye konuştu.

  Başka bir şehirden gelerek Sanayi Mahallesi'ne yerleştik. Ancak, oturduğumuz semtte karşılaştığımız olumsuzluklar bizi düşündürüyor. Oturduğumuz 659 Sokak Dikici Apartmanı önünde çatısı, penceresi ve kapısı bulunmayan bir sanayi enkazı var. Mahalledeki çocuklar çoğunlukla burada oyun oynuyor. Enkazdan kalan üç duvar yıkıldı yıkılacak. Konuyla ilgili şikayetimizi 11.13.2000 tarihinde 5580 kayıt numaralı dilekçe ile belediyeye bildirmiştik. Ancak, bu sorunumuzla hiçkimse ilgilenmedi. Yıkılmak üzere olan bina görsel kirlilik oluşturuyor. Can kaybı yaşanmadan gereken çalışmanın yapılmasını istiyoruz. Ahmet Şehitoğlu

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Emlak Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Vatandaşımızın dilekçeli başvurusu hakkında gereken inceleme yapılacaktır’’ dedi.

  Tüketici Sorunları

  Değiştirmek istiyorum

  25 Kasım'da Aypa Kundura'dan bir çift spor ayakkabı aldım. Bu ayakkabıyı alırken en az üç yıl rahatlıkla kullanabileceğimi belirttiler. Ertesi gün ayakkabıyı giydim. Ancak, burun kısmı ayaklarımı çok rahatsız etti ve yaralar oluştu.

  Bunun üzerine ayakkabıyı aldığım mağazaya gittim. Ayakkabıdan memnun kalmadığımı değiştirmek istediğimi söyledim. Ancak, bu talebime olumlu yanıt verilmedi. Ayakkabımı değiştirmek istiyorum. Habibe Özdemir

  Yetkili diyor ki

  Aypa Kundura sahibi Osman Doğaner, ‘‘Müşterimiz bizimle irtibata geçti. Ayakkabısı yenisiyle değiştirildi’’ şeklinde konuştu.

  Film makinesi

  23 Ekim 2000 tarihinde Ünirom Telekomünikasyon Ltd.Şti.'den 105 milyon lira ödeme yaparak ekranlı film makinesi aldım. Cihazı kullanmaya başladığımda ses çıkardığını fark ettim. Bu ses beni oldukça rahatsız etti. Cihazı ilgili firmaya götürdüm.

  Kendilerine şikayetimi ilettim. Cihaz onarım için yetkili servise gönderildi. Yaklaşık bir ay sonra bana teslim edildi. Arıza tamamen giderilmemişti. Satın aldığım ürün yine ses çıkarıyordu. Ürünü iade ederek ücretinin tarafıma ödenmesini istiyorum. Rauf Denizer

  Yetkili diyor ki

  Ünirom Telekomünikasyo Ltd.Şti. Satış Sorumlusu Melda Özvanlıgil, ‘‘Müşterimiz bizimle irtibata geçsin. Kendisine yardımcı olmaya çalışacağız’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı