Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  30.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tabelalar ses getirdi

  Köşemizde yayınlanan haber üzerine Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Ticaret Meslek Lisesi ve Mustafa-Meryem Ege İlköğretim Okulu'nun bulunduğu bölgeye toplam altı adet uyarıcı tabela monte edildi. Belediye yetkilileri okul öğrencilerinin ulaşım güvenliğinin sağlanması amacıyla Yüzüncü Yıl Bulvarı'na 4, Teomanpaşa Caddesi bölümüne de 2 adet levha monte etti.

  ZOR OLUYORDU

  Vatandaşlar belediyenin duyarlı davranışına sevindiklerini belirterek, ‘‘Özellikle sabah ve akşam saatlerinde öğrenciler karşıdan karşıya geçerken zor durumda kalıyordu. Her iki caddede de trafik yoğunluğu fazla. İlköğretim okulunun bulunduğu nokta üstgeçide uzak. Bölgeye uyarıcı tabelalar konulması çok olumlu bir gelişme’’ diye konuştu.

  Döşeme ne zaman tamamlanacak ?

  Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Turgut Reis Caddesi'nde Uğurlu Cami yanındaki çocuk parkına küp taş döşeme çalışması yapacaktı. Yaklaşık 8 ay önce park alanının ortasına küp taşlar istiflendi. Fakat, bu çalışma bir türlü başlamıyor.

  Ne yazık ki küp taşlar, çocukların oyun gerecine döndü. Çocuklar topladıkları taşları başka başka sokaklara taşıyor, yol ortasına diziyorlar. Ortada kötü bir manzara ve sürücüler için olumsuz bir durum söz konusu. Zalışmaları ne zaman tamamlayacak? Nergis Atalay

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Konu belediyemiz tarafından incelenip değerlendirmeye alınacaktır. Araştırma sonucuna göre yapılması gereken en kısa süre içerinde yapılacaktır.’’ diye konuştu.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı