Gündem Haberleri

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alt geçit çok bakımsız

  ÇOÇUĞUM Gazi Bulvarı'ndaki Havva Manavuşak İlköğretim Okulu'nda öğrenim görüyor. Çift öğretim olduğu için akşam okuldan ayrılıyor. Benim gibi birçok ailenin çocuğu da aynı durumda. Okuldan çıkan öğrenciler altgeçidi kullanıyor. Ne yazık ki altgeçidin hali içler acısı. Burayı tuvalet niyetine kullananlar, tinerci ve alkol bağımlısı kişiler... Ne ararsanız mevcut. Düzenli olarak temizlik yapılmıyor, içeride ağır bir koku var. Çocuklarımızın güvenliği ve sağlığı ile altgeçidin temiz tutulabilmesi açısından gereken önlemlerin alınmasını istiyoruz.

  Bilge Savur

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler altgeçitte periyodik olarak temizlik yapıyor. Vatandaşların kullanımına açık olan altgeçidin belli saatlerde kapatılması mümkün değildir’’ dedi.

  Asfalt istiyoruz

  Antalya'nın göbeğindeki Çaybaşı Mahallesi 1339. Sokak uzun süredir asfaltsız. İri çakıl taşları ve toprakla örtülü yolda yürümek, araba kullanmak işkence gibi. Eski Doğu Garajı arkasında bulunan sokağımızda trafik yoğunluğu da oldukça fazla. Bu nedenle sürekli toz yağmuru altındayız. Balkonlarımızda oturamıyoruz, pencere açamıyoruz. Yaz boyunca toz derdiyle boğuştuk. Belediye birçok sokakta asfaltlama çalışması yaptı. Ancak, sokağımızla kimse ilgilenmedi. Sokak sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Semt sakinlerinin şikayeti doğrultusunda, konuyla ilgili çalışma en kısa sürede başlatılacaktır’’ diye konuştu.

  Bordür döşensin

  Antalya'nın turistik beldesi Konyaaltı'nda oturuyoruz. Çevrede çok sayıda otel, pansiyon ve yüzlerce insanın yaşadığı siteler bulunuyor. Gürsu Mahallesi 338 Sokak'ta ormanlık alan ile sokağı ayıran bölüme bordür taşı döşenmeye başlanmıştı. Ancak, bu çalışma yarım kaldı. Ormanın korunması ve sokağımızın daha güzel görünmesi için bordür taşı döşeme işinin tamamlanmasını istiyoruz. Gereken çalışmanın yapılmasıyla Konyaaltı'na yakışır bir sokağımız olacağını düşünüyoruz. Belediye yetkililerinin konuya duyarlı yaklaşacağına inanıyoruz.

  Yetkili diyor ki

  Konyaaltı Belediyesi yetkilileri, ‘‘Gürsu Mahallesi 347. Sokak'ta bordür döşeme çalışması devam ediyor. Bu çalışma biter bitmez 338. Sokak'ta gereken çalışma yapılacaktır’’ diye konuştu.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı