Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  20 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 20 Eylül 2000 - 00:01

  Korkunç manzara

  Antalya'nın seçkin semtlerinden biri olan Yeşilbahçe Mahallesi'nde inanılması güç manzaralarla karşılaşıyoruz. Belediye, bir süre önce 1458 Sokak'taki boş araziden toprak aldı. Bu alanda çok derin bir çukur oluştu. Ardından çevresi moloz ve inşaat artıklarıyla doldurulmaya başlandı.

  Buna çöp ve evsel atıklar da ekleniyor. Çukurun çevresinde hiçbir güvenlik önlemi yok. Artık balkonlarımızda oturmaya korkar olduk. Belediyenin en kısa sürede gereken temizliği yapmasını istiyoruz.

  Nurgül Sezerman

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Yeşilbahçe Mahallesi 1458 Sokak'taki moloz en kısa zamanda tesviye edilecektir’’ diye konuştu.

  Foseptik kokusu

  Meydan Kavağı Mahallesi Avni Tolunay Caddesi üzerindeki 35 Numaralı apartmanın foseptiği kötü kokuya sebep oluyor. Üstü açık olan foseptik kapatılmadığı için sürekli yola taşıyor. Dairelerin tuvalet ve banyo giderleri bu foseptik çukurunda birikiyor.

  Hava sıcaklığı henüz mevsim normalleri üzerinde. Bu nedenle koku daha fazla. Gün boyu iğrenç bir kokuyla beraber yaşıyoruz. Belediyenin gereken işlemleri yapmasını bekliyoruz.

  Cadde sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Çevre Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Ekiplerimiz Avni Tolunay Caddesi'ndeki apartmanda inceleme yapacaklar. Sorunun giderilmesi için gereken çalışma yapılacaktır’’ diye konuştu.

  Okul yapılmıyor

  YeŞİlbahçe Mahallesi 1480 Sokak'ta okul yapımı için ayrılmış geniş bir arazi bulunuyor. Ancak, yıllardır bu alanda okul inşaatıyla ilgili hiçbir çalışma göremiyoruz. Antalyamız gün geçtikçe büyüyen bir kent.

  Buna bağlı olara nüfus hızla artıyor. Okul ihtiyacı da buna paralel doğrultuda. Semtimize bir okul daha kazandırılmasını istiyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu konuyla ilgili çalışması olacak mı?

  Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Antalya'da 400 okul arsası var. Okul yapımıyla ilgili programımız aralık ayında belli oluyor. Bu konuya yönelik çalışmalar ilerleyen aylarda netleşecektir’’ dedi.

  Çeşme temizlensin

  Cumhurİyet Caddesi'nde, vatandaşların ve turistlerin sıkça kullandığı bir çeşme var. Sıcaktan bunalan insanlar birkaç yudum su içmek amacıyla çeşmeye doğru yöneliyor. Ancak, karşılaştıkları manzara mide bulandıracak boyutta.

  Yosunların sardığı çeşme oldukça bakımsız. Temizlenmediği için görüntüsü giderek daha kötü bir hal alıyor. Antalya'nın en merkezi noktasında, vatandaşların kullanımına açık bir çeşmenin böyle kötü bir durumda olması üzücü.

  Perihan Yıldırım

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Buradaki çeşme daha önce temizlenmiş, ancak kötü kullanım nedeniyle kirlenmiştir. En kısa zamanda tekrar temizlenecektir’’ dedi.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı