Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Derdiniz ve Çözümleri

  Hürriyet Haber
  02.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yaz-boz tahtası

  UZUN süre önce Antalya Müzesi'ni çevreleyen duvarlar yenilendi. İtinalı bir çalışma ile pırıl pırıl duvarlar örüldü. Bulunduğu nokta itibariyle güzel bir manzaraya sahip olan müzenin duvarları da bu güzelleğe yakışır hale getirildi.

  Fakat, kamu malına zarar vermeyi kendilerine zevk edinen bazı kişiler güzelim duvarları yaz-boz tahtası gibi kullanıyor. Rengarenk sprey boyaları eline alan, özellikle genç insanlar duvarları kirletiyor. Bu tip sorunların aşılması için çevremize daha duyarlı davranmamız gerekmiyor mu?

  Sevcan Vural

  Yetkili diyor ki

  Antalya Müze Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Duvarlardaki yazılar tarakla kazınarak çıkarılacak. Ayrıca, duvarların kirletilmemesi için uyarıcı tabelalar monte ettik. Vatandaşlarımızdan bu konuda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz’’ dedi.

  Kapak onarılsın

  ASAT kentin değişik bölgelerinde kanalizasyon çalışmaları yürütüyor. Özgürlük Mahallesi'nde de aynı çalışmalar yapıldı. Tevfik Fikret ve Yahya Kemal caddelerinin kesiştiği kavşağa kanalizasyon kapağı monte edildi. Fakat, kapak bir türlü yerinde durmuyor.

  Buradan geçen araçlar kapağı sağa sola fırlatıyor. Semt sakinleri, kendilerince çözüm buldu: Kapak ve asfalt arasına lastik sıkıştırıldı. Ancak, yine de sorun giderilemedi. Bu duruma kesin çözüm getirilmesini istiyoruz. Gürbüz Çakır

  Yetkili diyor ki

  ASAT Genel Müdürü Fatih Ünal, ‘‘Kanalizasyon kapaklarının durumuyla ilgili şehir genelinde tarama yaptırdık. Söz konusu yerde tekrar kontrol yapılacak. ’’ diye konuştu.

  Sinyalizasyon çalışması

  Köşemizde yer alan haberler üzerine, Büyükşehir Belediyesi Sakarya Bulvarı'ndaki sorunlu kavşağa sinyalizasyon sistemi kurulması için çalışmalara başladı. Uyarıcı tabelaların monte edildiği kavşakta altyapı çalışmaları sürüyor.

  Sistemin kurulması amacıyla gerekli malzeme talebinin yapıldığını belirten belediye yetkilileri, çalışmaların yaklaşık 15 milyar liraya mal olacağını söylediler.

  Çevre sakinleri, kavşakta sık sık trafik kazası meydana geldiğini belirterek, ‘‘Belediyenin sinyalizasyon çalışmasına başlaması hepimizi sevindirdi. Çalışmaların tamamlanması ile trafik kazalarının azalacağını umuyoruz’’ diye konuştu.

  Telefon çilesi bitmiyor

  Yeşilbahçe Mahallesi 1450 Sokak Huzur Apartmanı'nda oturuyoruz. Yaklaşık bir yıl önce taşındığımızda, telefon abonesi olabilmek için başvuruda bulunduk. Fakat, aradan geçen bunca zamana rağmen telefon sahibi olamıyoruz.

  İnceleme için gelen görevliler, telefon hattının apatmanın karşı tarafında son bulduğunu ve kablo döşenmesi gerektiğini söylediler. Ne zaman telefon sahibi olabileceğiz? Çiğdem Bekler

  Yetkili diyor ki

  Kızıltoprak Telekom Başmüdürlüğü yetkilileri, ‘‘Telefon hattı çekilmesi için asfalt yolda kazı yapılması gerekiyor. Apartman sakinleri, belediye ile anlaşmaya varır ise gereken çalışmayı yaparız’’ dedi.

  Tel:(242) 243 15 55

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı