Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kalekapısı'na durak

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından Kalekapısı tramvay durağına kapalı durak monte edildi. Belediye yetkilileri, otobüs ve tramvay duraklarını reklam karşılığı yaptırabilmek amacıyla ihale gerçekleştirileceğini belirtti.

  Yetkili diyor ki

  Belediye yetkilileri, ‘‘İhalenin ardından bütün duraklar yenilenecektir. Kalekapısı tramvay durağı ile iki yere daha numune durak monte edilmişti. İNumune olduğu için söküldü. Duraklar da yapılacak’’

  Tümsek oluştu

  ASAT görevlilileri bir süre önce Meltem Mahallesi 3820 Sokak'ta kazı çalışması yaptı. Kazıların ardından sokağımız asfaltlandı. Alpet Sitesi ile Adem Tolunay Anadolu Lisesi arasındaki sokakta, 25 metrelik bölümde tümsek oluştu.

  Bu nedenle, özellikle yağışlı günlerde büyük zorluk çektik. Okuldan çıkan öğrenciler su birikintisi içinde yürüdüler, araçlarımız ile bu sokağa giremez olduk. Yaz mevsimi geldi, yeniden asfaltlama yapılarak oluşan tümseğin düzeltilmesini istiyoruz. Emin Başkaya

  Yetkili diyor ki

  ASAT Genel Müdürü Fatih Ünal, ‘‘Semt sakinlerinin şikayetçi olduğu yerde gerekli incelemeleri yapacağız. Sorunun giderilmesine çalışacağız’’ şeklinde konuştu.

  Direk tarlası

  100. Yıl Bulvarı'nda kaldırım kenarında karşılaştığımız manzara bizi şaşırttı. Kültür ve sanat etkinliklerinin gerçekleştiği Antalya Kültür Merkezi'nin karşısındaki kaldırımda beton elektrik direkleri istiflenmişti. Yan yana 5-6 elektrik direği boylu boyunca yerde yatıyor. Her gün yüzlerce aracın geçtiği bir bulvarın kenarında yaşanan görüntü kirliliği oldukça üzücü. Meral Okan

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Bu bölgede en kısa zamanda kaldırım düzenlemesi uygulamamız olacak. Konuyla ilgili teknik çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor’’ diye konuştu.

  Muratpaşa'ya ilgi yok

  Antalya'nın köklü semtlerinden biri olan Muratpaşa Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşların en büyük sorunu toz-çamur üretim merkezi haline gelen sokaklar. 598 Sokak da uzun zamandır asfaltlanmayı bekliyor.

  Çevresinde iri kaya parçaları ve çöplerin bulunduğu sokak hem görüntü kirliliği yaratıyor hem vatandaşları zor durumda bırakıyor. Sokakta yaz-kış su birikintisi eksik olmuyor.

  CHP Muratpaşa Belde Teşkilatı Çevre Komisyonu

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu semtte gerekli incelemeleri yapacağız. Asfalt sezonu başladı. Lara, Güzeloba gibi turistik bölgelere öncelik tanıyoruz ’’ dedi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı