Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  27 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 27 Mayıs 2000 - 00:01

  Bu inşaat bitecek mi?

  ANTALYA Koleji uzun süre önce hemen yanındaki arazide inşaat çalışmasına başladı. Büyük bir çukur kazılan arazideki çalışmalar yaklaşık iki yıldır devam etmiyor. Mahalle sakinleri de iki yıldır bu göze hoş görünmeyen kötü manzarayı izlemek zorunda kaldı. Ve izlemeyede devam ediyor.

  GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK

  Yapılan bu inşaat alanının da çevresinde herhangi bir güvenlik önlemi yok. Okul yetkilileri Spor Tesisi inşaatını biran önce tamamlayacak mı? Bir eğitim kurumuna çevredeki bulunan insanları rahatsız etmek hiç yakışmıyor. Bizler çevre sakinleri olarak bu inşaatın hemen bitirilmesini istiyoruz.

  Hasan Konuşkan

  Yetkili diyor ki

  Antalya Koleji Halkla İlişkiler Müdürü Sühan Taşkın, ‘‘Söz konusu arazide spor komleksi inşaatına başlamıştık. Şu anda, lise binamızda tadilat ve iç dekorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra inşaatın yapımı kaldığı yerden devam edecek’’ dedi.

  Plansız kazıyorlar

  ASAT birçok semtte evsel bağlantı çalışmalarına başladı. Soğuksu Mahallesi 297 Sokak'ta da bu amaçla kazı yapılıyor. Fakat, plan ve programdan yoksun.

  Kazılar sırasında en kısa yol tercih ediliyor. Bu nedenle apartmanların otopark girişleri, çiçeklikler yok oldu. Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Muammer Bayat

  Yetkili diyor ki

  ASAT Genel Müdürü Fatih Ünal, ‘‘Yapılan çalışmalar plansız değil. Evsel bağlantılarda mesafe uzun olduğu taktirde tıkanma meydana gelir. Mesafenin kısa tutulması hem tıkanmayı engeller hem maliyetin düşük olmasını sağlar. Vatandaşlarımızdan, anlayışlı olmalarını istiyoruz’’ dedi.

  Direk aylardır kaldırılmadı

  KIzIlsaray Mahallesi 80 Sokak'taki boş elektrik direği aylardır kaldırılmıyor. Sokak ortasındaki beton direk işlevini yitirmiş durumda. Yani; elektrik iletme veya aydınlatma görevini yapmıyor.

  TEDAŞ yetkililerine direğin kaldırılması için başvuruda bulunduk. Ancak, hiçbir girişimde bulunmadılar. Trafiği aksatan ve görüntü kirliliği oluşturan beton direğin kaldırılmasını istiyoruz.

  Orhan Ülkü

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ yetkilileri, ‘‘Şehirde bulunan boş direkler önem sırasına göre kaldırılacak’’ diye konuştu.

  Çirkin manzara

  Yeni bir turizm sezonu daha başladı. Turizmciler ve Antalyalı esnaf bu sezondan oldukça umutlu. Şehrimizde bir türlü giderilemeyen çirkin görüntüler ise bizi umutsuzluğa sürüklüyor.

  Kent merkezinde kalan semtlerde bile oldukça çirkin manzaralara izliyoruz. Fatih Caddesi'ndeki durum buna küçük bir örnek. Eski ve kullanılmayan bir yapının bulunduğu alan moloz, çöp ve hurda yığınlarıyla dolu.

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkana Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Ekiplerimiz, gerekli araştırmayı yapacaklar’’ dedi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı