Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  25.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya’ya yakışmıyor

  DUTLUBAHÇE Mahallesi Antalya'nın merkezi semtlerinden biri. Bu mahalleye bağlı 760 Sokak'ta insanları karşılayan manzara ise oldukça ürkütücü. Hurdaya dönmüş araçlar, çöp ve moloz yığınlarının bulunduğu sokağın merkezi bir yerde olduğuna insanın inanası gelmiyor.

  Yağmurlu günlerde göle dönüşen sokakta yürüyebilmek ise ayrı bir dert. Bu sokağı aşıp evine ulaşmayı başaranlar çamurdan kurtulmak için saatlerce zaman harcıyorlar. Antalyamız'a yakışmayan bu tür görüntülerin giderilmesini istiyoruz. CHP Muratpaşa Belde Teşkilatı Çevre Komisyonu

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Temizlik ekiplerimiz, vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu yerde gerekli çalışmayı yapacaklar. Yurttaşlarımızdan çevre temizliği konusunda belediyemize yardımcı olmalarını istiyoruz’’ dedi.

  Simitçi gürültüsü

  Sabah erken saatlerde sokakları arşınlayan simitçilerin gür sesi birçok vatandaşı canından bezdiriyor. Özellikle haftasonu dinlemek zorunda kaldığımız bu gürültü en çok çocukları ve çalışan insanları etkiliyor.

  Rahat bir tatil uykusu uyumak bazen hayal olarak kalıyor. Sokakları tekrar tekrar dolaşan ve insanları uykusundan eden simitçiler konusunda yeterli önlem alınmadığını düşünüyoruz. Didem Atalay

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Bu tür şikayetlerin giderilmesi için ekip oluşturduk. Gerekli denetimler yapılıyor. Ekiplerimiz konu hakkında daha hassas davranacaklar’’ dedi.

  Otopark ücreti

  Kent merkezinde otopark hizmeti veren birçok işletme bulunuyor. Bir kısmında verdiğimiz ücret karşılığında fiş alabiliyoruz. Ancak, bazıları ne fiş ne de makbuz veriyorlar.

  Bunun dışında şehrin farklı yerlerinde farklı fiyat uygulaması var. Verilen hizmet aynı; fakat alınan ücret aynı değil. Bu duruma anlam veremiyoruz. Belediye denetim yapıyor mu?

  Mehmet Sağlam

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Belediyemiz Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri; kent merkezinde kalan otoparkları periyodik olarak denetliyor. Fiyatlarda bir standart yakalanması ve makbuz uygulamasına geçilmesi yönünde çalışmalarımız sürüyor’’ diye konuştu.

  Yaz-kış böyle

  Yağan yağmurla birlikte Antalya'daki pek çok sokak sular altında kalıyor. Sanayi Mahallesi 620 Sokak'ta ise yaz-kış su birikintisi eksik olmuyor. Adeta bir göle dönüşen sokakta bırakın yürümeyi araç kullanmak bile cesaret istiyor.

  Günlerce kurumayan su birikintisi zamanla balçık halini alıyor. Ne yazık ki yaz mevsimine merhaba demek bu sorunu gidermiyor. Belediyenin yıllardır yaşadığımız çileye çözüm getirmesini istiyoruz. Melek Haklı

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Fen İşleri Müdürlüğü adı geçen sokakta gerekli incelemeyi yapacaklar’’ dedi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı