Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  24.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cadde tabelası yok

  AVNİ Tolunay Caddesi'nde ikamet edenlerin en büyük sorunu nerede oturduklarını bir türlü anlatamamak. Ne yazık ki caddemizde bir tabela bulunmuyor. Bu nedenle adresimizi tarif etmekte zorlanıyoruz.

  Ayrıca postada gecikmeler meydana geliyor. Antalya'nın göbeğinde bulunan ve çok işlek bir caddede tabela olmamasına anlam veremiyoruz. Caddemize tabela ne zaman konulacak?

  Türkan Güvenilir

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetiyle ilgili olarak gerekli çalışma yapılacak’’ şeklinde konuştu.

  Ailece gezemiyoruz

  Eskİ Lara yolu, güzel manzarası ile birçok Antalyalı'nın ziyaret ettiği bir mekan. Ancak, akşam saatlerinde durum değişiyor. Ailece burada gezmek imkansız. Eline bira ve şarap şişesini alan kişiler burayı adeta istila ediyor. Gürültü ve müzik sesi dinmiyor. Cadde boyunca yarış yapan sürücüler ise ayrı bir sorun. Her yer çöp ve pislik içinde. Yetkililerden bu güzel yer için önlem alınmasını istiyoruz. Çevre sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Asayiş Şube Müdürü Hikmet Aygün, ‘‘Karakol ekiplerimiz şikayet üzerine gerekli denetimleri yapıyor. Bu tür olayların engellenmesi için vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. 155'e bildirilen her şikayet değerlendiriliyor’’ dedi.

  Yaya geçidi istiyoruz

  100. Yıl Caddesi'nin devamındaki yeni açılan bulvarda refüj çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların tamamlandığı bölümler çimlendirildi ve bitkilerin dikimi yapıldı. Bulvarın genel görünümü açısından oldukça sevindirici bir gelişme yaşadık.

  Ancak, refüjlere yaya geçitleri yapılmadı. Bu nedenle karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar zor durumda kalıyor, bitkiler de zarar görüyor. Belediye yaya geçidi yapacak mı? Tevfik Savaş

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘100. Yıl Bulvarı devamında Park Bahçeler ve Fen İşleri Daire Başkanlığı olarak çalışma yapacağız. 100. Yıl Bulvarı'nın devamında kaldırımlarla orta refüj en kısa süre içerisinde yapılacak’’ diye konuştu.

  Turistik semtte toz çilesi

  Antalya'nın turistik Lara bölgesindeki Ofo Otel önünde kazı çalışmaları yapıldı. Kazıların ardından dev çukurlar stabilize malzeme ile kapatıldı. Ancak, aradan geçen uzun zamana karşın asfaltlama yapılmadı. Bu nedenle toz çilemiz bitmiyor.

  Öyle ki, yoldan geçen araçların kaldırdığı toz yüzünden görüş mesafesi sıfıra düşüyor. Trafik kazası tehlikesi de artıyor. Bu yolun asfaltlanması için neyi bekliyorlar? Ülker Tekin

  Yetkili diyor ki

  ASAT Genel Müdürü Fatih Ünal, ‘‘Buradaki çalışmalar İller Bankası'nın bizim adımıza yaptığı çalışmalardır. Yolun asfaltlanması için Muratpaşa Belediyesi'ne bilgi verdik. En kısa sürede gereken yapılacaktır’’ dedi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı