Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  12 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 12 Mayıs 2000 - 00:01

  Ne zaman asfaltlanacak

  KANALİZASYON kazıları tamamlanan semtlerde evsel bağlantılara geçildi. Deniz Mahallesi 121 Sokak'ta da çeşitli çalışmalar yapıldı. Evsel bağlantı için çukurlar kazıldı. Daha sonra çukurların için çakıl taşları ile örtüldü.

  Aradan geçen 15 güne rağmen asfaltlama yapılmadı. Birçok vatandaş kendi imkanlarıyla bu çukurların üstünü kapattı. Sokağımızda ne araç kullanmak ne yürümek mümkün oluyor. Yetkililerden ilgi bekliyoruz.

  Sokak sakinleri

  ASAT Genel Müdürü Fatih Ünal, ‘‘Kontrol mühendisi arkadaşlarımızla irtibata geçeceğim. Gerekli çalışma en kısa sürede yapılacak’’ diye konuştu.

  Trafik işaretleri

  Antalyamızdaki sürücüleri ve yayaları uyaran trafik işaret tabelalarının birçoğu oldukça eski. En işlek caddelerden ara sokaklara kadar gözümüze takılan tabelalardan işlevini yitirenleri bile var. Durum böyle olunca bu işaretler hiçbir işe yaramıyor.

  Aksine görüntü kirliliğine neden oluyor. Şehrin genel görüntüsü ve sürücülerle yayaların trafikte sağlıklı ilerlemesi açısından tabelaların yenilenmesini istiyoruz.

  Durmuş Yılmaz

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ‘‘Şehir içinde yıpranmış ve işlevini yitirmiş olan bütün trafik işaret tabelaları en kısa zamanda değiştirilecek fakat, bu ancak sinyalizasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapılabilir’’ şeklinde konuştu.

  Tehlike saçıyor

  SİT alanı olan Balbey Mahallesi'nde hem görüntü kirliliği oluşturan hem insanların yaşamını tehdit eden birçok eski yapı bulunuyor. İsmetpaşa Caddesi'nde ve mahalle içinde yanmış, yıkılmış, oturulamaz durumda olan evler bizleri oldukça korkutuyor.

  Yarısı yıkılmış evlerde bile ikamet eden insanlar. Kimsenin oturmadığı evlerin de ne zaman yıkılacağı belli değil. Her an herşey olabilir. Belediyenin bu konuda ciddi önlemler almasını istiyoruz.

  Türkan Atalay

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu konu hakkında gerekli incelemeleri yapacağız’’ dedi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı