Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  07.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İki aydır karanlık

  Cumhuriyet Cad.

  CUMHURİYET Caddesi ile Tophane Çaybahçesi arasındaki bölüme güzel bir park inşa edildi. Dinlendirici ve yemyeşil park ne yazık ki iki aydır karanlığa bürünüyor. Parktaki lambaların hiçbiri yanmıyor. Akşam gezintisine çıkan aileler istedikleri gibi gezinti yapamıyor.

  Kent merkezinde böylesi güzel bir mekanın akşamları ziyaret edilemez oluşu oldukça üzücü. Yetkililerden gerekli çalışmanın yapılmasını istiyoruz.

  İsmail Tatlısu

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Cumhuriyet Caddesi'ndeki bu parkta gerekli incelemeyi yapacağız’’ diye konuştu.

  Ne zaman bitecek?

  TEDAŞ Güllük Caddesi'nden itibaren elektrik hatlarını yeraltına alma çalışmalarına başladı. Şu günlerde Cumhuriyet Caddesi ve Kalekapısı civarındaki kazılar tüm hızıyla devam ediyor. Çevreye baktığımızda; kum, toz, beton parçaları ve oldukça kötü bir manzarayla karşılaşıyoruz.

  Bizler kadar şehrimize gelen turistler de bu durumdan rahatsız. Şehrimiz, köstebek yuvasından farksız bir hal aldı. Bu çalışmalar ne zaman bitecek?

  Nermin Sarı-İlker Yılmaz-Şermin Kara

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ yetkilileri, ‘‘Cumhuriyet Caddesi'nde kazı işlemleri bitti. Kapatma işlemlerinin yüzde 90'ı da tamamlanmış durumda. 20 Mayıs 2000 tarihinde caddedeki çalışmalarımız tamamen bitecek’’ şeklinde konuştu.

  Sivsinekten bıktık

  Antalya'nın turistik semtlerinden biri olarak bilinen Güzeloba'da, ne yazık ki sivrisinek derdiyle boğuşuyoruz. Birçok sorun yaşadığımız mahallemizde şu günlerde bizi en çok meşgul eden konu sürüler halinde dolaşan sivrisinekler.

  Geçtiğimiz yıl aynı sorun nedeniyle evimizde uyku uyuyamaz olmuştuk. Bu yıl da aynı sorunla uykusuz geceler geçirmek istemiyoruz. Belediyenin bu konuda çok hassas şimdiden tedbir almasını istiyoruz. Fatma Yıldırım

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri,

  Vatandaşlarımız hiç merak etmesin ‘‘Sivrisinek ile mücadele hemen başlatıldı. Bu semtte de gerekli olan çalışma biran önce yapılacak ve sivrisinekten kurtarılacak’’ dedi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı