Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  05 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 05 Mayıs 2000 - 00:01

  Toz yağmuru bitmiyor

  KENT merkezindeki Kızılsaray Mahallesi 88 Sokak'ta eski bir yapı bulunuyordu. Daha sonra bu bina yıkıldı. Binanın arazisi ise, şimdi otopark olarak kullanılıyor. Bu nedenle sokak daraldı.

  Ne asfalt var ne kaldırım. Toz yağmuru bitmek bilmiyor. Yaşadığımız trafik keşmekeşi de cabası. Şehrin göbeğindeki bir semtte karşı karşıya bırakıldığımız bu sorunlara çözüm getirilmesini istiyoruz. Cenan Gülbağ

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetiyle ilgili olarak gerekli incelemeyi yapacağız’’ diye konuştu.

  Sokağımız teşhir yeri

  Güvenlik Mahallesi

  282 Sokak ve devamı inşaat malzemesi satan esnafın teşhir yeri gibi. Kum yığınları, çimento ve alça, tuğla gibi değişik malzemeler sokak etrafında satışa sunuluyor.

  Bazı esnafların dükkanı olmasına rağmen yine de sokakta satış yapıyorlar. Görüntü ve çevre kirliliği inanılmaz boyutta. Uzun süredir devam bu yanlış duruma son verilmesini istiyoruz. Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Ekiplerimiz adı geçen sokakta gerekli incelemeyi yapacak. Sokakta yaşanan görüntü ve çevre kirliliği önlenecek’’ diye konuştu.

  Trafik lambası gerekli

  Piri Reis Caddesi ile 100. Yıl Caddesi'nin kesiştiği noktada trafik oldukça yoğun. Piri Reis'ten 100. Yıl'a dönen araçlar, karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalar hemen hergün burada sorun yaşıyor.

  Yakınımızda ise bir öğretim kurumu var. Özellikle öğrencilerin okul giriş ve çıkış saatlerinde büyük yoğunluk yaşanıyor. Trafik lambalarına ihtiyacımız var. Yetkililerden ilgi bekliyoruz. Hasan Ali Özkan

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürü Hülya Atalay, ‘‘100.Yıl ve Piri Reis caddelerinin kesiştiği noktaya trafik lambası konulması için yazılı başvuru gerekir. Trafik lambası yapılması yönündeki yazılı talep İl Trafik Komisyonun'da değerlendirilir. Buradan olumlu görüş gelirse trafik lambası yapılır’’ dedi.

  Motosiklet terörü

  Antalya'da motosiklet sayısı gün geçtikçe artıyor. Gece-gündüz sokakları arşınlayan motosiklet sürücüleri ise adeta terör estiyor. Özellikle gece yarısından sonra ara sokaklarda ve ana caddelerde cirit atıyorlar.

  Aşırı sürat yapan bu sürücüler için acil önlem alınması gerekiyor. Yetkililerden bu konudaki önlemleri artırmalarını istiyoruz.

  Mesut Öztürk

  Yetkili diyor ki

  Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Çevreyi rahatsız eden motosiklet sürücülerine gerekli cezai işlem uygulanıyor.

  Tümsek oluştu

  VarlIk Mahallesi 175 Sokak, ASAT'ın yaptığı çalışmaların ardından asfaltlandı. Daha sonra ek çalışmalar için asfaltın bir bölümü kesildi. Çukur kapatıldı; ama burada bir tümsek oluştu.

  Bu tümsek, trafik yoğunluğunun fazla olduğu yolda problem yaşanmasına neden oluyor. Özellikle akşam saatlerinde tümseği farkedemeyen sürücüler zor durumda kalıyor.

  Çağdaş Doğru

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı