Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  04 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 04 Mayıs 2000 - 00:01

  Kazalara neden oluyor

  Kışla Mahallesi

  KIŞLA Mahallesi 52. Sokak'ta minibüslerin girmesi için yola yapılan bölme trafik kazalarına neden oluyor. Dar olan yol, bu şekilde ikiye ayrılınca daha da darlaştı. Akşam saatlerinde caddeye giren araçlar yoldaki bölmeyi farkedemiyor.

  Uyarı levhası yeterli olmadığı için de sık sık kaza meydana geliyor. Araç sürücüleri kadar minibüs bekleyen vatandaşları da tehlike bekliyor. Yetkililerden bu durağa cep yapılarak yoldaki bölmenin kaldırılmasını istiyoruz.

  Nevzat Türkoğlu

  Yetkili diyor ki

  Büyüşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürü Hülya Atalay, ‘‘Minibüslerin kullanımı amacıyla yaptığımız düzenlemede; tabela ve işaret vardı. Tabelalar bazı kişilerce kırılmış. Bunların yerine yenilerini takacağız. Aynı yere cep durak yapma olanağı, yolun fiziki durumu nedeniyle yoktur. Vatandaşlarımız minibüsler için ayrılan yere park etmesinler ve trafik levhalarını kırmasınlar, sıkıntılar aşılır’’ dedi.

  Ne zaman onarılacak?

  100. Yıl Caddesi'ndeki Aydın Kanza Parkı sık sık ziyaret ettiğimiz mekanlardan biri. Yemyeşil parkımızda çocuklarımız hoşça vakit geçiriyor. Ancak, bu parka yeteri kadar özen gösterilmiyor. Parkı çevreleyen tel örgüler oldukça yıpranmış durumda. Duyarsız vatandaşlar tarafından şekli bozulan ve çirkin görünen tel örgüler uzun zamandır yenilenmiyor. Tevfik Çetin

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Park ve Bahçeler Müdürlüğü adı geçen parkta gerekli incelemeyi yapacak. Sorunun giderilmesini sağlayacağız’’ dedi.

  Köy yolu gibi

  Şehrimizde turistik semtlerden biri olarak bilinen Yeşilbahçe'de oturuyoruz. Çevremizdeki tüm sokaklar asfaltlı olmasına karşın 1456 Sokak, uzun zamandır asfaltlanmıyor. Çakıl taşlarıyla örtülü sokak köy yolu gibi. Kaldırım bulunmayan bu sokakta yürümek de araç kullanmak da işkenceden farksız. Belediyeye şikayetimizi defalarca ilettik; fakat sorunumuza çözüm getirilmedi.

  Sokak sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, ‘‘Semt sakinlerinin şikayetini değerlendireceğiz’’ dedi.

  Bu pisliği temizleyin

  Burhanettin Onat Caddesi trafiğinin yoğun olduğu caddelerden biri. Cadde üzerinde eski bir değirmen bulunuyor. Harabe halindeki değirmen, alkol bağımlısı kişilerin mesken tuttuğu bir yer. Özel mülkiyete girdiği için belediye bu alana müdahale edemiyor.

  Değirmenin önündeki molozların neden temizlenmediğini anlayamıyoruz. Dünya kenti diye övündüğümüz Antalya'ya böyle görüntüler hiç yakışmıyor. Yetkililerin ilgilenmesini iztiyoruz. Adil Yalçın

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç, ‘‘Vatandaşlarımızın şikayetiyle ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü gerekli incelemeyi yapacak’’ diye konuştu.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı