Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  12.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Okul önü otopark gibi

  Gazi Bulvarı

  GAZİ Bulvarı'ndaki Havva Manavuşak İlköğretim Okulu'nun önü adeta otopark gibi kullanılıyor. Kaldırım yapılmayan okul önündeki alana çekici ve buna benzer iş makineleri park ediliyor.

  Zaten yayaların yürüyebileceği bir kaldırım burada yok. İnsanların yürümek için kullandığı bir yere büyük araçların park edilmesi durumu daha da kötüleştiriyor. Yarıyıl tatili öncesinde küçük öğrenciler de bundan olumsuz etkilendi. Bu araçlar yüzünden küçük öğrenciler okullarına gidecek yol bulmakta zorlandı. Belediye yetkililerinden ilgi bekliyoruz. Osman Bahadır

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri,

  ‘‘Kaldırım olarak ayrılan alana iş makinesi park eden kuruluşlara gerekli uyarı yapılacak’’ dedi.

  Yeni ağaç dikilsin

  Yavuz Özcan Parkı

  Devlet Hastanesi eski binasının bulunduğu alana, çok güzel bir park yapıldı: Yavuz Özcan Parkı. Gezmek ve dinlenmek için gittiğimiz bu parkta, kuruyan ağaçları görmek bizi üzdü. Buradaki bir restoranın içinde bulunan iki çam ağacı, tamamen kurumuş. Kent hatta ülke bazında yeşile olan ihtiyac giderek artıyor. Buna rağmen, var olan yeşil örtüye yeterince sahip çıkılmaması çok üzücü. Kuruyan ağaçların yerine yenileri dikilemez mi?

  Nihan Hilal Tekin

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri: ‘‘Restoran sahibine, konuyla ilgili olarak, gereken uyarıyı yapacağız.’’

  İki aylık çile

  Yıldız Mahallesi

  Yıldız Mahallesi 226 Sokak'ta, tam iki aydır sokak lambaları yanmıyor. Akşam zifiri karanlığa gömülen sokağımızda yürümek ustalık gerektirir duruma geldi. Bu zaman içinde TEDAŞ'a başvuruda bulunduk. Bugün geliyoruz, yarın geleceğiz diyerek hep bizi oyaladılar.

  Yani, karanlıktan bir türlü kurtulamadık. 2000'li yıllarda, Antalya gibi bir turizm kentinde zifiri karanlığa bürünen sokağımızın ne zaman aydınlanacağını merak ediyoruz.

  M. Şevki Özer

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ İşletme Bakım Müdürü Kenan Erkaya, ‘‘Söz konusu sokakta gerekli incelemeyi yapacağız. Aydınlatmayı sağlayacağız’’ dedi.

  Durak tabelası istiyoruz

  Yıldız Caddesi'nde minibüs seferi olmaması nedeniyle, ulaşım güçlüğü yaşıyorduk. Alınan karar ile artık caddemizden dolmuş geçiyor. Ancak, cadde boyunca vatandaşların minibüs bekleyeceği duraklar belirlenmiş değil. Bu nedenle, dolmuş şoförleri, yol boyunca sık sık duraklayarak müşteri alıyor. Yıldız Caddesi'nde durak yerlerinin belirlenerek tabelaların monte edilmesini istiyoruz. Recep Tekin

  Yetkili diyor ki

  Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşleri Şube Müdürü Nazif Altınpınar, ‘‘Bu güzergahta 2 ya da 3 adet minibüs durağı olacak. Durak levhaları hazır. Kısa süre içinde montajı tamamlayacağız’’ dedi.

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı