Gündem Haberleri

  Derdiniz ve çözümleri

  Hürriyet Haber
  06.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İşgalin böylesi

  Pamir caddesi

  Beş yıldır Pamir Caddesi'nde ikamet ediyorum. Bu semt ve cadde Antalya'nın en nezih mekanlarından biri. Ama, yıllardır Pamir Caddesi'ndeki araç işgalinin önüne geçilemiyor.

  Caddede, sağlı sollu park eden araçlar yüzünden izdiham yaşanıyor, trafik aksıyor ve ciddi tartışmalar yaşanıyor. Caddenin büyük bölümü, yolculuk için değil, otopark amaçlı kullanılıyor.

  Belediyenin bu konuya köklü çözüm getirmesini istiyoruz.

  Sinan Ayan

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi yetkilileri ‘‘Kaldırım ve yolların, otoparka dönmemesi için, vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekli. Kısa mesafeli noktalara ulaşım için toplu taşıma araçları kullanılmalı. Böylece, sokakların ve yayalara ait yerlerin otopark olması engellenmiş olur’’

  Aydınlatma istiyoruz

  Konyaaltı

  Turizmin candamarı olarak değerlendirdiğimiz Konyaaltı'na, yeni bir bulvar kazandırıldı. 100. Yıl'ın devamındaki bulvarda, en büyük eksiklik ışıklandırmanın olmaması.

  Gecekondu semtleri bile ışıl ışılken, burada geceler, zindandan farksız. Her gün yüzlerce aracın geçtiği yolda, birçok kaza meydana geldi, bir çocuk yaralandı.

  Turizm sezonunun yaklaştığı da düşünülürse, bu soruna acil çözüm getirilmesi gerekli.

  Metin Demirçay

  Yetkili diyor ki

  TEDAŞ yetkilileri ‘‘Vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda gereken çalışmayı yapacağız’’

  Daha bakımlı olsun

  Muratpaşa

  Semtimizde, çocukların boş vakitlerini değerlendirdiği bir parkımız var. Belediyenin mahallemize kazandırdığı bu mekan hepimizi sevindirmişti. Ancak, çocuk parkına gereken bakımın uygulanmadığını görüyoruz.

  Park içindeki salıncakların bazıları kullanılamaz durumda.

  Bunun yanı sıra, çöp kutuları da sağlıklı değil. Altı açık olan çöp kutularını kullanamıyoruz.

  Ayrıca, parkımızın çiçeklendirilmesini istiyoruz.

  Orhan Sarı

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç ‘‘Park ve Bahçeler Müdürlüğü konuyla yakından ilgilenecek’’

  Çöplük gibi

  Sanayi Mahallesi

  Şehir merkezindeki semtlerden birinde, Sanayi Mahallesi'nde oturuyoruz. Semtimizdeki 622 Sokak'ta, içinde su bile bulunmayan bir dere yatağı var. Yağmurlu havalarda çamura dönüşen dere yatağı, çöplük gibi kullanılıyor. Gazete kağıtları, pet şişeler, eski eşyalar. Daha neler neler burada mevcut. İğrenç koku da cabası.

  Hiçbir işlevi olmayan, ancak çevre kirliliği oluşturan derenin kapatılmasını bekliyorduk. Ancak, bu beklentimiz hep boşa çıktı.

  En azından buradaki çöplerin temizlenmesini istiyoruz. Semt sakinleri

  Yetkili diyor ki

  Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Behzat Bilgiç ‘‘Büyükşehir Belediyesi, bu sorunun yaşandığı semtlerde, büz döşeme işine devam ediyor. Belediyemiz, çöp temizliği konusunda da yardımcı oluyor. Derede de gereken çalışma yapılacak’’

  Tel: (242) 243 40 40

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı