Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Derbiyi Beşiktaş kazanacak'

Spor Toto Süper Lig 2. haftasında oynanacak Beşiktaş-Galatasaray derbisi öncesinde ünlü astrolog Ayda Ersan sürpriz bir iddiada bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Barbuni.com'a konuşan ünlü astrolog ve yazar Ayda Ersan'a göre, Pazar günü İnönü Stadı'nda oynanacak Beşiktaş-Galatasaray derbisini siyah beyazlı ekip kazanacak.

İşte o söyleşi;

BARBUNİ: Futbol ile kehanet (geleceği görme) ilişkisi gerçekte nedir?

AYDA ERSAN: Geleceği görme takıntısı sadece futbolla ilgili değil bence. Bu her şeye sirayet etmiş durumda. İnsanlar geleceği görerek risk yönetimi yapabileceklerine inanıyor. Bu sayede tedbir alabileceklerini hüsrandan korunabileceklerini düşünüyorlar bir anlamda. Bir de para kazanma durumu var tabii iddia gibi şeylerden..
 
Futboldaki lotarya çılgınlığı, hatta daha ileri noktalara giden iddaa'lar gerçekten de futbol maçları sonuçlarının bilinemezliğinden mi yoksa uç eğlence histerilerinden mi kaynaklanıyor sizce?
 
 Bence ikisi de ve tabii ki tüm kumarlarda var olan parsayı toplama takıntısı. Astrolojide kumar ve risk içeren tüm konular 5. evin yönetimindedir. 5.ev  aynı zamanda eğlence ve sporla da ilgilidir. Hayatın tatlı ve zevk alınan yanları yani. Bu futbola tutkun herkes için bir anlamda müthiş bir mastürbasyon aynı zamanda.
 
Peki siz özellikle derbi maçlarını nasıl bildiniz ve biliyorsunuz?

Ben doğam gereği oyunları ve eğlenceyi severim ve futbola daima sıcak baktım bir kadın olarak. Ancak beni bu işe bulaştıran kişi, Sabahta astroloji yazarıyken o zamanki genel yayın yönetmeni oldu. Hiç unutmam müşterim vardı, işi gücü bırakıp akşama kadar futbolcuların haritalarına da tek tek bakıp o zamanki derbiyi yorumlamıştım. Sonucu bilince de gerisi geldi işte. Aslında derbilere baktığımda futbolcuları da işin içine koymak lazım. Çünkü her an biri jokerlik yapabilir. Fakat gökyüzü daima büyük bir potansiyel verir maçlar konusunda. Bugüne kadar ben ve astrolog arkadaşlarım pek yanılmadık bu konuda. Ama itiraf edeyim astrolojiyi  sürekli olarak İddialarda kullanmayı hiç düşünmedim. İşin büyüsü kaçar diye düşünüyorum..
 
Beşiktaş - Galatasaray maçı ne olacak sizce?

Yarınki maça baktığımızda Beşiktaş'ı daha şanslı gördüm ben. Ev sahibi takım haritanın yükselen burcu, konuk takım ise alçalan burcu ile ilgilidir. Maç saatinde boğa yükseliyor ve yöneticisi Venüs Yengeç burcunda. Açıları çok güçlü değil ama takımın oyun gücünü gösteren 5. evini Aslan burcu kesiyor ve yöneticisi Güneş de orda parlıyor. Ama Neptünle karşıt açısı kafa bulandırıyor yine de. Yanıltıcı etkiler de var..Beşiktaş iyi bir oyun ortaya koyacak yani şov yapacak gibi. Karşı taraf galatasarayı sembolize eden Akrep burcunun klasik yöneticisi Mars ise kayıpları da anlatan 12 evde ve hala kısıtlayıcı Satürnün ablukasından tam kurtulmuş değil. Aslında Mars akrepte güçlüdür ama bu konum zorluk belirtisi. Takımın oyun gücünü gösteren 5. evini Kova kesiyor ve orada yine bulanık etkiler veren Neptün ve yaralanmışlığı temsil eden Chironu görüyoruz. Ev yöneticisi Satürn de gene kayıpları temsil eden 12. evde. Aslında Satürn terazi burcunda yücelmiş konumda ama burada kısıtlanmış görünüyor..Bu şartlar altında maç verilen saat 21.45 te başlarsa Beşiktaş daha şanslı..


Bunları da Beğenebilirsiniz