« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Derbide 'truva' paniği

Olimpiyat Stadyumu'nda yarın oynanacak Beşiktaş -Fenerbahçe derbisinde konuk ekibin taraftarları yasak nedeniyle tribünlerdeki yerlerini alamayacak. Ancak sarı lacivertliler sosyal medyada 'truva' iddiasını gündeme getirdi. Bu olayın gerçekleşmesi teknik olarak da mümkün.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın yarın Fenerbahçe'yi ağırlayacağı derbiye konuk takımın taraftarları alınmayacak. Dört büyükler arasında deplasman yasağı bu sezon da uygulanıyor. Sosyal medyada ise bu yönde ilginç iddialar var. Beşiktaş'ta biletlere fazla ilgi göstermemesinden faydalanmak isteyen bazı Fenerbahçe taraftarların maça girmek istediği ileri sürülüyor.


İKİNCİ KART ALABİLİYORLAR
Beşiktaş bu maça Fenerbahçeli logolu passolig kartlarını satış yaptırmıyor. Ancak e-bilet sistemine göre bir taraftar, birden fazla logoyla yeni bir kart sahibi olabiliyor.Yani Fenerbahçeli bir taraftar isterse sıfırdan bir başvuru yapım, Beşiktaş veya TFF logolu ikinci bir kartı alma imkanına sahip. Yine Anadolu takımlarından herhangi birisinin kartına sahip olabilir. Özetle sosyal medyada dolaşan 'Truva' operasyonu teknik olarak mümkün. Yetkilerin bu konuda önlem alması beklenirken, bir grup Fenerbahçe taraftarı içeri girerse renklerini belli ettikleri durumda dışarıya çıkarılacak.

Fenerbahçe taraftar grubu Genç FB bu yöndeki mesajlarıyla dikkat çekti.

Derbide truva paniği

"İNŞALLAH OLMAZ"
Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ürkmezgil, “Fenerbahçe taraftarının böyle bir olay içine gireceğini düşünmüyorum. Bu olay olursa tatsızlıklar olabilir. İnşallah olmaz. Bugünkü bilet satışlarıyla birlikte 35 bin seyirci bekliyorum” diye konuştu. (Milliyet)

Derbide truva paniği DERBİ ATEŞİ YANIYOR


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler